Wpis z mikrobloga

Czy ktoś miał problem z roamingiem w iPhonie, że w ogóle nie widział żadnej sieci (no service)? Nigdy wcześniej mnie to nie spotkało, w czwartek/piątek byłem we Frankfurcie i jakbym się znalazł na jakiejś pustyni - momentami łapał Edge, ale większość czasu w ogóle nie był się w stanie połączyć z siecią. Mówię tutaj o centrum Frankfurtu... w piątek natomiast czasami załapywał 5G. Samsung w tym czasie oczywiście pełny zasięg i zero problemów z siecią. Uprzedzając wszelkie pytania o włączony roaming - tak, był włączony, w sierpniu byłem z tym samym telefonem (13 Pro) w paru europejskich krajach i nigdy nie było problemu. Robiłem restart telefonu, robiłem reset ustawień sieciowych - nie pomagało. Czasami wskoczyło LTE na parę minut, to 5G miałem może z godzinę, ale większość czasu totalne zero zasięgu - ani transmisji danych, ani możliwości gdzieś zadzwonić... Oczywiście po wylądowaniu w Polsce wszystko hula jak należy. Jakieś sugestie?
#apple #iphone #roaming #orange
  • 3
  • Odpowiedz
@jedermann: ostatnio taki coś miałem w Grecji, okazało się że Play ograniczył mi dostęp do nadajników innych sieci.
Dwa dni kręcenia afery na czacie biura obsługi klienta i mogłem się połączyć z siecią.
  • Odpowiedz
@DarkMatix: konsultantka w Orange powiedziała, że zdiagnozowali u mnie "przeciążone łącze LTE"... ręce opadają... próbowałem ją nakierować, że to nie do końca ma sens, ale się upierała i złożyła na to "zgłoszenie"
  • Odpowiedz