Wpis z mikrobloga

Będę robił sufit podwieszany na poddaszu. I teraz pytanie o ile niżej powinny być profile ścienne na skosie i końce grzybków jeżeli chcę dać w drugiej warstwie ocieplenia 20cm. Czy powinienem profile przy ścianie obniżyć o 20cm (dół profila ud30) i grzybki również o 20cm czy może dół profila powinien być o 23cm tak jak grzybki czy może jakaś inna wartość?

#budowadomu #budownictwo #budujzwykopem
lobo - Będę robił sufit podwieszany na poddaszu. I teraz pytanie o ile niżej powinny ...

źródło: comment_1663998810uHEei3ZVQr9eCgzTju0tOG.jpg

Pobierz
  • 12
Dawałem 0,5cm margines błędu, ale z założenia na równo - nacinasz wełnę na profilach poziomych, dzięki czemu nie ma pustej przestrzeni między płytą a ociepleniem. Płyta nie wisii w powietrzu, nie rezonuje i konstrukcja jest sztywna.
@lobo Bogol się znalazl ( ͡ ͜ʖ ͡)
A tak na serio to pierwsze okno se zamontuj jeśli nie masz xD
A tak na serio, serio to poświęć jednej wieczor i pooglądaj Mario budowalnca albo Teofil gips, karton zabudowa czy jak mu tam. Wszystko ładnie wytłumaczone na tip top.
@Krzysztof53647: Oglądałem ze 4 różnych youtuberów (remont4you, gipsKartonItd, co dziś robimy, mario budowlaniec) i żaden tego sensownie nie wytłumaczył. Wszyscy jak ustawić poziom i nikt jakie odległości robić :).
@ortalion_przebudzenia: No tak myślałem, żeby opuścić o 20.5-21cm.