Wpis z mikrobloga

a jakie konkretnie wartości są typowo chrześcijańskie (tzn że NIE ISTNIAŁY wcześniej)?


@kukold: posiadanie kilku żon czy też mężów przy jednoczesnym zakazie poligamii i rozwodów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Edit. Katole wymyślili niezabijanie xd Wcześniej nie było praw i zasad.


@kezioezio: akurat przykazania są w Starym Testamencie, a jak to katole mówią Stary Testament nie obowiązuje.
@kezioezio: Nie dosc ze jestes glupi to sam sie do tego przyznajesz z duma. Katole to jest jeden odlam. Ich swieta ksiega to swieta ksiega wielu wyznan, sekt itp.

Z etycznego punktu widzenia nie ma co sie nauk chrystusa czepiac. Mozna sie czepiac tego co reprezentuje soba organizacja ktora na nich powstala ( jedna z wielu ).

Gigantyczna roznica miedzy ta objawiona religia a poprzednimi polega na tym ze ona zaklada
@kezioezio: kościół katolicki twierdzi że jestem katolikiem

twierdzi że katolikami są osoby nawet po apostazji

Ja w zwiazku z tym mówię zawsze że jestem katolikiem- i jako katolik ze ta religia powinna zdechnąć bo jest gówno warta.
@10minuteman:

Takze - mozna sie czepiac kosciola, mozna samej religi - ale nauki i zasad ktore sa tam opisane - niespecjalnie jest jak ( no chyba ze widzisz w Nowym Testamecie cos czego z etycznego punktu widzenia mozna by sie uczepic ).


Jak najbardziej do NT i samej postaci Jezusa można się "przyczepić" - robił podziały, przypominał swoim naśladowcom, że "my (wierzący) dobrzy, oni (niewierzący) źli", przypominał też, że wykona kiedyś
@kezioezio: Jahwe, kosmiczny psychol nakazał wymordować cały naród:

3 Rzekł więc Mojżesz do ludu: «Przygotujcie spośród siebie mężów na wyprawę wojenną przeciw Madianitom; mają im wymierzyć pomstę Pana. 4 Poślijcie na wyprawę wojenną po tysiącu ludzi z każdego pokolenia izraelskiego». 5 I zostało wybranych po tysiącu z każdego pokolenia, czyli dwanaście tysięcy zdolnych do walki. 6 Mojżesz posłał po tysiącu ludzi z każdego pokolenia na wojnę. Razem z nimi [wysłał] Pinchasa,
@kezioezio Moi rodzice jakoś szczególnie wierzący nie byli. Z religii w szkole często uciekałem, nawet bierzmowania nie mam. Pomimo tego jakby ktoś położył przede mną małego pieska, dał do ręki łom i powiedział "jak go zatłuczesz to zapłacę ci 10 tysięcy" to bym tego nie zrobił. Ciekawe skąd u mnie taka moralność, prawda? W biblii tego nie ma, ksiądz mnie tego nie nauczył. Tak samo nie zabiłbym człowieka (no chyba, że byłby