Wpis z mikrobloga

Byłem wczoraj u dalszej rodziny w mieście powiatowym około 10k mieszkańców i jestem trochę zaniepokojony jak mocno wjechał tam już kryzys. W tamtejszej biedronce po 20 praktycznie pusto kiedy 2 lata temu ciężko tam było zaparkować wieczorem, obsługa w lokalnych knajpkach ze smutkiem patrzy na ludzi którzy już nie rezerwują stolików. Jedyny ruch na ulicach po zmroku to grupki młodzieży snujące się bez celu niczym w latach 90.

Wujek u którego byłem zamontował sobie kocioł na pellet z dotacji niecały rok temu i teraz by musiał wydać 15k na opał na całą zimę gdzie roku temu było to 5k. A i tak ma szczęście bo widząc co się dzieje i będąc złotą rączką kupił w cenie złomu starego kopciucha i zamontował go obok nowoczesnego kotła. Mówił że ma trochę starych mebli i drewna z lasu to sobie jakoś poradzi. Z pobliskiej fabryki ceramiki zwolniono sporo osób bo wstrzymali produkcję na połowie zakładu.

Na razie jeszcze ludzie jakoś sobie radzą ale wszyscy się martwią co będzie dalej. A to niestety dopiero początek bo ten sztuczny kryzys to jeden z elementów wielkiego resetu, na 2024 są planowane bunty społeczne i zamieszki... Szkoda że ludzie za rok pewnie zagłosują na PO i będzie dalej to samo.

#inflacja #polskab #zarobki #ogrzewanie #kryzys
  • 18
@Viado: No i gdzie masz te paszporty? Xd Do czego mamy ich teraz użyć? Xd sytuacja w trakcie pandemii była rożna. Raz ze świat nie był gotowy, dwa ze właśnie takie małpy jak ty nie potrafią umyć rąk dokładnie albo ograniczyć kontakty między ludzkie. Świat się rozwija a wy stoicie w miejscu, wiedzę czerpiecie ze stron bez jakichkolwiek potwierdzonych faktów zamiast czystej nauki. Jeb*ć was ostro
@TullamoreD: no uratowalismy sie lockdownami i szczepionkami przed ta dzuma ( ͡° ͜ʖ ͡°) teraz tylko kilkanascie lat kryzysu i biedy, inflacji, stagflacji, przejec na gieldach, ale bedzie spoko. A i nie zapominajmy winni sa ludzie, ktorzy nie myli rak, albo maja zwierze w domu psa/kota/kanarka, albo po prostu ida miedzy innych ludzi np. do szkoly czy na uczelnie, nie wcale nie sa winni politycy, wiesz zapamietam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Viado: Wiesz co jest smutne? Tak samo mi szkoda osób nieświadomych, jak i nas samych.

To co się stanie w najbliższym czasie, będzie tragiczne dla nas wszystkich. Dla "szurów" (znowu miały rację... #pdk) I dla "oświeconych", wierzących w THE Science!, korporacje mają rację i "jeszcze dwa tygodnie". Wszystkie grupy tak samo dostaną po dupie. To, że Was to cieszy, jak krzyczycie "jesteście szurami!", nie zmienia smutnych faktów.
A jeśli chodzi
@Viado:

A to niestety dopiero początek bo ten sztuczny kryzys to jeden z elementów wielkiego resetu, na 2024 są planowane bunty społeczne i zamieszki... Szkoda że ludzie za rok pewnie zagłosują na PO i będzie dalej to samo.


Ehh a wczesnjej to co pisales mialo sens. Sztuczny kryzys po twoja ukochana partia do tego doprowadziła, zobacz kto sprzedaje węgiel za tyle pieniędzy + jakie marże mają Rafinerie spółki energetyczne itd. Oczywiście