Wpis z mikrobloga

Napiszę swoją opinię na temat naszej reprezentacji Polski za którą pewnie wielu mnie tu zbeszta... Jestem niedzielnym kibicem, ale proszę mnie nie lekceważyć.

Po pierwsze irytują mnie ,,eksperci" od piłki kopanej, którzy silą się na jakieś naukowe analizy, jaką formacja powinniśmy grać, o jakiej charakterystyce, analizy na tablecie, jakieś markery na tablicy itd. Że powinniśmy wprowadzić gegen-pressing, tiki- takę, tu powinniśmy grać asymetrycznie skrzydłami, budować skomplikowane plany.

Polscy zawodnicy (a przynajmniej większość z nich) jest po prostu za głupia na takie cuda na kiju! Jak można mówić o piłce nożnej, że polska reprezentacja powinna grać tak jak chcą eksperci gdy na placu gry grają takie tuzy intelektualne jak Grosicki, który jest na granicy upośledzenia umysłowego czy chłopaki, które ukończyły jedynie szkołę podstawową xD No i okej, bycie piłkarzem wymaga poświęceń, ale oni z tej eksperckiej paplaniny nic nie zrozumieją.

My piłkarsko jesteśmy idiotami! Żadne 4-3-3! Żadne 3-5-2! To za trudne formacje, nie każmy im rozumieć piłkę w taki sposób jak rozumie to Guardiola. Musimy grać PROSTO. Po CHŁOPSKU. Nie jak Hiszpania 2008-2012.

Co możemy robić lepiej albo przynajmniej tak samo dobrze co topowe reprezentacje? Możemy trochę więcej od nich biegać. Tak, nie przeskoczymy naszych umiejętności, ale możemy zabiegać rywali. Musimy być troszeczkę silniejsi żeby przepychać innych.

Musimy grać bardzo przewidywalnie, ale być tej przewidywalności najlepsi jak tylko możemy. Proste schematy na podchodzenie do bramki i dośrodkowania w te same punkty, szybcy skrzydłowi- szybcy debile w formacji 4-4-2, nie rozgrywać piłki w obronie, bo się zagubimy. Grajmy jak Islandia w 2016. PROSTO. Czyli jak trzeba coś zablokować to zablokujemy, jak wybić to wybić. Być bardzo bezpośredni.

My jesteśmy niezbyt lotnym uczniem, który ma sprawdzian z matematyki. Nie mamy zdolności matematycznych, to musimy powtarzać 10 razy ten sam zbiór zadań i wykuć je na blachę. A przed sprawdzianem dobrze się wyspać.

#mecz #polska #reprezentacja
Glimpse0fTheFuture - Napiszę swoją opinię na temat naszej reprezentacji Polski za któ...

źródło: comment_1663879522sjPsGyu6Cpy1qSuwbkTZ5G.jpg

Pobierz
  • 2
@Glimpse0fTheFuture: a nie uważasz że powód może być taki że piłkarze zakładając koszulkę z orzełkiem i widząc rywala z górnej półki mają totalny paraliż i powiązane jaja?
Serio żaden z nich nie może wziąć gry na siebie, zero jakiegokolwiek dryblingu 1na1, oni grają jakby się uczyli grać dopiero co w piłkę..
@xBoYx: Ale tak jest w prawie całym XXI wieku. Jeżeli w 40 milionowym kraju w którym piłka nożna jest sportem narodowym tylko raz udało nam się wyjść z grupy to problem jest raczej w szkoleniu. Grajmy teraz tym co mamy.

Sukces Nawałki w 2016 roku polegał na tym, że byliśmy bardzo dobrze przygotowani fizycznie, graliśmy prostą piłkę 4-4-2 gdzie każdy wiedział co robi.