Wpis z mikrobloga

@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: a wybory korespondencyjne które nie spełniały żadnych minimum w organizacji to czym by były ( brak skompletowanych komisji, kuriozalna procedura dostarczenia kart do głosowania, odebranie części kompetencji PKW itp) - fakt, że do nich nie doszło to po prostu kwestia ogarnięcia jednej osoby xD nie byłoby może fałszowania z podstawianiem krzyżyków, ale miałbyś małą frekwencją lub kupę zaginionych kart. Serio te wybory korespondencyjne to byłaby farsa na poziomie Białorusi. a
Opozycja sama nie wiedziała czy chce czy nie,


@Nie-mam: opozycja wiedziała że nie chce tych wyborów bo według sondażów by pięknie #!$%@?ła z kidawą błońską, z jakiegoś powodu wymienili ją na trzaskowskiego przy najbliższej możliwej okazji

@aegispolis:

Polskę porównuje się do Rosji całkiem słusznie, tylko jest na zupełnie innym etapie rozwoju autorytaryzmu.


Krótko, w którym roku rosja była na tym poziomie rozwoju autorytaryzmu na którym Polska jest dzisiaj?
Krótko, w którym roku rosja była na tym poziomie rozwoju autorytaryzmu na którym Polska jest dzisiaj?


@jozef-dzierzynski: Jakoś tak w pierwszych latach rządów Putina. Wtedy kiedy Putin również był dopiero na etapie tworzenia swoich wiernych oligarchów i konsolidacji mediów, tak jak to robi obecnie PiS.
przecież i tak wygrali wybory xD. Sam fakt, że chcieli przeprowadzić wybory w trybie pozakonstytucyjnym mówi wiele o ich zapędach


@stjimmy: w 2020 wiele rzeczy w wielu krajach działo się w trybie pozakonstytucyjnym i ja raczej zwalałbym to na koronawirusa niż na ich potęzne totalitarne zapędy. To znaczy nie mówie że PiS ich nie ma, uważam jedynie że nie jest w stanie zrobić cokolwiek w tym kierunku. USA i UE bardzo
Z resztą jak ty możesz mówić, że u nas nie ma pełzającego autorytaryzmu, gdy nawet premier tego kraju nie jest w stanie żadnej decyzji podjąć bez zgody szefa partii?


@aegispolis: i mówisz że w autorytaryzmie to naród w demokratycznych wyborach wybiera partie i jej lidera?
Hmm, 2000? Zamachy bombowe w Moskwie? Druga wojna czeczeńska?


@jozef-dzierzynski: A czy brak tego wyklucza istnienie autorytaryzmu, bądź systemu degenerującego się w kierunku autorytaryzmu? Dalej brniesz w fałszywą retorykę na zasadzie "nie ma jeszcze obozów koncentracyjnych, więc nie możemy mówić o faszyzmie".

mówisz że w autorytaryzmie to naród w demokratycznych wyborach wybiera partie i jej lidera?


Często tak bywa na początku. Systemy autorytarne się degradują właśnie z demokracji i nie dzieje
@stjimmy: @ragnar-lodbrok-1992: Opowiadacie bzdury, praktycznie każdy kraj UE ma problemy z "demokracją" tylko ty o nich nie słyszysz bo to prywatne gówienko tych krajów. Poczytaj o tym co zrobiła Hiszpania podczas referendum w Katalonii kilka lat temu, dowiedz się jak Francja tłumiła strajki pracownicze itp. w Polsce od kiedy PiS doszedł do władzy masz co tydzień jakieś protesty i największym zarzutem jest nie przyjęcie mandatu przez Frasyniuka bo nie chciał
@stjimmy: To, że nazwiesz mnie pisowcem i dodasz xd nie doprowadzi do tego, że nie masz żadnego argumentu na poparcie swojej tezy. Każdy kraj UE ale i na świecie (Polska też) wyciera sobie gębę demokracją a fakty są takie, że jak przychodzi co do czego to ma ją totalnie w dupie.I w każdym kraju masz przykłady łamania demokracji na dużą skalę. Zresztą fakt, że w tym rankingu na 5 miejscu jest
@stjimmy: Nie ja tylko CI pokazałem, że ta straszna Polska, która ma nie pasować standardami demokratycznymi do UE, w przeciwieństwie do kilku krajów UE pozwala swoim obywatelom przeciw niej protestować bez konsekwencji co już niekoniecznie jest możliwe w takiej Francji czy Hiszpanii. Więc skończ się już kompromitować i udawać, że lecę na czarną z innego powodu niż z tego, że zostałeś argumentami rozjechany.