Wpis z mikrobloga

Swiatlo przednie na szose/gravel do jazdy 30kmh w nocy... w sumie nie kojarze takich tematow, poleci ktos cos? Nawet nie wiem jakie wymagania bym mial do takiego swiatla, dlugi czas pracy na baterii, zeby nie oslepial kierowcow, na pewno moc na tyle wysoka zeby ladnie oswietlil droge.

Mam prox aero 3 no to to ma sie nijak do moich aktualnych potrzeb (za slaba/ciemna).

#szosa #gravel
  • 13
  • Odpowiedz
@westu: oślepianie zależy od tego, jak je ustawiasz już po zamontowaniu. Sprawdź sobie jak daleko powinien prawidłowo padać snop światła
  • Odpowiedz
ta prox co mam ma 400lm. H


@westu: pewnie realnie coś około 300 :) zobacz Lumintop B01, ma odcięcie i dlugo trzyma (wymienne aku) 850 lumenów max, dużo jaśniejsza niż prox (mam obie)
  • Odpowiedz
@westu Będzie ok, przerabiałem temat kiedy szukałem sobie lampki i nie znalazłem nic lepszego w tej cenie. Możliwość montowania w standardzie GoPro, dostępne są do kupienia same akumulatorki i oddzielna ładowarka na nie, więc jadąc na jakieś ultra 20h możesz jechać z jedną lampką i zapasem akumulatorków. Na necie znajdziesz filmy z testów.
  • Odpowiedz
@westu: jak szukasz mega mocnego: https://www.odzywkidlasportowcow.pl/sklep/produkt/akcesoria/lamp_pr_ravem_1600/lampa_ravemen_pr_1600_led_dual_1600_lm_pilot,2373.html#p - ja mam wersję 1200(lm) leciałem na szosie w nocy, było naprawdę spoko. Chociaż nie wiem czy w ogóle z jakimkolwiek oświetleniem bym się odważył na grawelu 30km/h. Na MTB w nocy miałem sporo problemów, bo cienie mi przeszkadzały (światło niżej niż głowa).
  • Odpowiedz
@westu: wczoraj przyszła i od razu poszła na testy Lumintop B01 - jaki to jest dzik! 850lm max ale za 200pln to prawie jak za darmo. Ostatnia część wczorajszej trasy: Pisarzowice-Wilkszyn-Wroclaw jechaliśmy już po zmroku i lampka dała mi taki komfort psychiczny jak żadna inna wcześniej, odcięcie działa dobrze bo żaden z nadjeżdżających kierowców nie strzelał długimi...Zobaczymy ile pożyje.
  • Odpowiedz
@westu: miałem Enfitnix Navi 800, teraz mam Lumintop B01.
Obie generalnie świecą podobnie i mają fajne odcięcie.
Lumintop
+ ma lepszy przycisk, łatwo w rękawiczkach zimowych się operuje
+ normalna wymienna bateria 18650 + można wsadzić 21700
+ cała z aluminium
- większa niż Navi

Navi 800
+ mniejsza
+ możliwość zamontowania pod kierownicą
- kiepski przycisk - w rękawiczkach ciężko jest go wcisnąć
- dedykowana chińska bateria
- jakaś taka
  • Odpowiedz