Wpis z mikrobloga

Mam problem z odzyskaniem kaucji za wynajmowany pokój. Podczas oddawania mieszkania właściciel stwierdził, że mieszkanie jest brudne i on musi zamówić ekipę sprzątającą na mój koszt.
W umowie jest zapisek jedynie taki, że ewentualne szkody będą pokrywane z kaucji. Nie ma nic o kwestii czystości.
Właściciel miał mi wysłać rachunek od Pani która będzie sprzątała to mieszkanie. Teraz się okazuje, że posprzątał to sam i zeszło mu 6 godzin i policzył sobie 50 zł/h czyli 300 zł i rachunku raczej nie wystawi.
Ktoś się orientuje co mogę z tym zrobić i jakie byłyby szanse w sądzie? 300 zł to nie jest majątek ale chciałbym coś z tym zrobić dla czystej zasady. Ale też nie chce się nadziać na jakieś koszty sądowe itp.
Co do czystości mieszkania. Według mnie mieszkanie było czyste i sprzątałem je pół dnia. Ale właściciel przyszedł, zaczął meble odsuwać i się dopatrzył za nimi kurzu. Też się przyczepił o ślady kamienia w łazience (coś tam było ale niedużo, no i w tym mieście jest twarda woda i się naprawdę szybko zbiera).
Wiadomo, każdy ma inna definicje czystości ale nie szło się z nim dogadać w żaden sposób.
#wynajem #poradyprawne #mieszkanie #nieruchomosci
  • 16
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kerri: jeżeli faktycznie oddałeś czyste to przedsądowe wezwanie do zapłaty i jazda z nim, z resztą on już to posprzątał więc nie ma dowodów na to że było brudno.

#!$%@?ą mnie tacy Janusze wynajmu.
  • Odpowiedz
@Adriian321: Tak wiem, to jest w planach tylko czekam aż minie pełny miesiąc od rozwiązania umowy (jeszcze nie zwrócił mi nic ale uprzedził że swoje potrąci). Z tym, że jestem przekonany, że wezwanie nic nie da więc się chce naszykować co dalej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kerri: @Adriian321: w ogóle taki właściciel przez rok wynajmu dostaje z 30 tys zlotych, zamiast zachować się jak człowiek i odłożyć z tego 1000-2000 na ewentualną modernizację to zrzucają wszystko na lokatorow. Mieszkanie się zużywa, to normalne.
  • Odpowiedz
@Wygryw_z_wyboru:

Chciałbym powiedzieć, że to wina Januszy, ale jak mieliśmy tu przykłady na Wykopie, duże fundusze nie zachowują się wcale lepiej. No cóż, taka branża...

Na pocieszenie — z drugiej strony barykady wcale nie jest lepiej, bo najemcy często przestali płacić za ostatni miesiąc i musiałem zacząć brać większe kaucje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DiMaria: ostatnio był tu taki który porysował mikrofale w zabudowie pod wymiar, fundusz kazał mu oddać kasę za całe umeblowanie bo nie mogli znaleźć takiej samej mikrofali a inne nie pasowały więc postanowili wstawić nowe meble kuchenne xD
  • Odpowiedz
@Adriian321: Płacone było przelewem więc wątpie, że nie zgłosił. Umowa też była papierowa do czerwca, jedynie lipiec i sierpień słownie był ugadany jak się umowa skończyła.
@Wygryw_z_wyboru: Mieszkanie nie było idealnie czyste bo przeoczyłem parę rzeczy ale odkurzałem je 2-3 razy, zmywałem podłogi, blaty, umyłem całą łazienke, odkurzałem za meblami, piekarnik itp i w życiu bym się nie spodziewał, że ktoś powie, że mieszkanie jest brudne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kerri: Sam wynajmowałem w kilku miejscach i w 2 przypadkach właściciele chcieli pieniądze na konto, bo nie chciało im się przyjeżdżać. Oczywiście umowa nie była ujawniona w US.

Jeżeli ktoś nie prowadzi działalności, to US raczej nie kontroluje rachunków osób fizycznych i robi to głównie w przypadkach jak ktoś wydaje więcej niż zarabia (bo widzą kiedy ktoś kupuje np. nieruchomość albo samochód, a zarabia grosze).
  • Odpowiedz
@Adriian321: Jeżeli nic na tym nie tracę to może spróbuje bo gość przesadził. Jeszcze się śmiał jak pytał gdzie mi rachunek za sprzątanie wysłać.
  • Odpowiedz
@Wygryw_z_wyboru: ja mam podobną sytuację, ale u mnie agent stwierdził że wszystko ok i mam czekać 30dni na kaucję, wysłałem właśnie wezwanie przessadowe ale nie mam pojęcia jak działają e-sady.

Powinienem mieć tam konto? O o

Moje pytanie w sumie brzmi co zrobi. Jak i to wezwanie zleją, na adwokata wydać 3-4k i sądzić się potem jeszcze cywilne?

No chciałbym sprawiedliwości ale spodziewam się dziecka i mam głowę nabita czymś innym
  • Odpowiedz