Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 54
820 215 + 55 + 127 + 3 + 3 = 820 403

No i dokonało się. Kwadrat 40x40 zrobiony!

W dniu 25.09.2021 r. zrobiłem swoją pierwszą trasę pod kwadraty i właśnie wtedy zrozumiałem, że właśnie tak trzeba żyć! Wcześniejsze robienie kilometrów, bez większego celu, po tych samych trasach było bardzo nurzące, a kwadraty dały mi tak bardzo potrzebną motywację.

W ciągu roku, udało mi się zdobyć 2389 nowych kwadratów, powiększyć klaster o 2843 kwadraty, a największy kwadrat o 31. Może to nie jest jakieś niesamowite osiągnięcie, ale osobiście uważam to za duży sukces, biorąc pod uwagę mieszkanie w Trójmieście.

Pozdrawiam Pana @StulejmanWielki który wierzył, że uda mi się tego dokonać oraz Panów @inyourface i @albarash89 którzy byli sceptyczni. :)

Plan na przyszły rok:
* W końcu zdobyć tytuł Harpagana
* Pomorski kwadrat powiększyć do 71x71 (według moich wyliczeń brakuje 64 kwadratów), jednocześnie studząc zapędy Panów z kujawsko-pomorskiego. Wybaczcie śródlądowi koledzy, ale wasz kwadrat zbyt agresywnie naruszył granicę województwa pomorskiego i trzeba go pomniejszyć. :)
* Zacząć rozbudowę klastra na południe i tam przenieść max square. Wiąże się to ze znaczną odbudową max square, ale południe daje lepsze perspektywy i łatwiejsze dojazdy niż zachodnia część pomorskiego.
* Może się uda dobić do 50x50.

Total explorer tiles: 4727 (+116)
Max cluster size: 2912 (+188)
Max square size: 40 x 40 (+1)

#rowerowyrownik #kwadraty

Skrypt | Statystyki
Esker6 - 820 215 + 55 + 127 + 3 + 3 = 820 403

No i dokonało się. Kwadrat 40x40 zro...
  • 18
* Pomorski kwadrat powiększyć do 71x71 (według moich wyliczeń brakuje 64 kwadraty), jednocześnie studząc zapędy Panów z kujawsko-pomorskiego. Wybaczcie śródlądowi koledzy, ale wasz kwadrat zbyt agresywnie naruszył granicę województwa pomorskiego i trzeba go pomniejszyć. :)


@Esker6: wydaje mi się, że też trochę o to chodzi w #kwadraty :D elegancko
Wybaczcie śródlądowi koledzy, ale wasz kwadrat zbyt agresywnie naruszył granicę województwa pomorskiego i trzeba go pomniejszyć. :)


@Esker6: Żebyście się tylko nie zdziwili jak to my będziemy was anektować. :)

@cult_of_luna: To zależy, w którym kierunku byśmy chcieli powiększać. Na zachód od Bydgoszczy za dużo dziur. Jedyna realna opcja to przesunąć nasz na północ wchłaniając część chojnickiego - powstałby überkwadrat pomiędzy istniejącymi obecnie dwoma średnimi (pom i kuj-pom), ale wówczas
@the_red: ja sam mogę łatać na zachodzie i południu, czyli w zupełnie odwrotnych kierunkach niż np. Ty. Natomiast zupełnie inną kwestią jest to że tu pośpiech wcale nie jest potrzebny, niech chłopaki i dziewczyny z pomorskiego połatają dziury między naszymi dwoma kwadrami (po co my to mamy robić), na chwilę nas wchłoną, a potem będziemy sobie działać w swoich kierunkach, których mamy pootwieranych więcej niż oni ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@cult_of_luna: No no, przechodzimy z poziomu taktycznego na strategiczny :) Podoba mi się! Dobrze, że wkroczyliśmy w kwadratowy sezon ogórkowy, będzie więcej czasu na analizy i planowanie.

Ostatnio nawet pomyślałem przez chwilę, że osiągnęliśmy cel i można spocząć na laurach, ale najpierw podkarpackie uciekło z peletonu (trochę przytemperował je metaxy), a teraz tak ambitne założenia sąsiadów trochę nas obudziły.

Ja będę dłubał w swoim narożniku, choć nie mam takich zasobów, żeby
@cult_of_luna @the_red @szeszupa Bardzo się cieszę, że w tak entuzjastyczny sposób podjęliście wyzwanie, o to mi chodziło. :) To Wy przeprowadzajcie tę mobilizację na swoją operację specjalną, a ja będę dalej robić swoje. :) Aczkolwiek, przyznam, że dojazdy na peryferia mojego kwadratu są już mega uciążliwe, więc może spaść trochę tempo podbojów.

W każdym razie, widzę też, że przeszliście już 7 stadiów żałoby od zaprzeczenia do akceptacji, więc liczę że z czasem
@brian_de_rossali Jakiś czas temu dodali do stats huntera opcję nagrywania. W prawym górnym rogu masz ikonkę. Po naciśnięciu pojawi się bardziej szczegółowa instrukcja. Jedyny minus jest taki, że nagrywa tylko "do" momentu jaki masz w filtrach wybrany, od pierwszej aktywności ever. Nie da się wybrać początku nagrywania. Wyjściowy plik to .mkv, potem to jakieś online narzędzia do przycięcia i konwersji do .mp4, a gfycat już .mp4 akceptuje.
Esker6 - @brianderossali Jakiś czas temu dodali do stats huntera opcję nagrywania. W ...

źródło: comment_1663828716UaAPcZbGVOLxrdQi20emJX.jpg

Pobierz
@szeszupa: Gdybym miał wybierać, to wolałbym zostać przy naszym mniejszym kwadracie, ale z Bydgoszczą i Toruniem w środku, czyli taki klasyczny kuj-pomowy. :)
Ale wiadomo jak działa ta zabawa - kwadraty powiększają się i łączą nie zważając na granice regionalno-geograficzne. :)
@Esker6: Praca, rodzina i przede wszystkim pogoda - to główne powody braku czasu na jeżdżenie, przy czym pogoda teraz stanowi większą przeszkodę. Jak jest 10° i pada, to średnio mi się chce... Ale w tym roku miałem ogarnąć południe, o czym rozmawialiśmy jakiś czas temu i zamierzam czynami potwierdzić swoje słowa :) W przyszłym tygodniu zostaję na weekend w Borach Tucholskich, więc liczę na sprzyjające warunki.

@cult_of_luna @szeszupa @the_red -