Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Taka mnie naszła refleksja że w Polsce to się tak narzeka na te zachodnie rozruby, rewolucja francuska to festiwal lewactwa i rozwalanie państwa (od dyktatu to oczywiście była patola), że opony palą i ogólnie dewastują.

No ale imo jak patrzę na bierność narodów słowiańskich to sobie myślę że te współczesne państwa to sobie te społeczeństwa zachodnie wydzierały pokoleniami poprzez właśnie robienie #!$%@? władzy. My się z tego śmiejemy ale może to że ludzie rozjebia pół Paryża raz na czas robi różnicę w podejściu władzy do tematu.
#ukraina #rosja
  • 7
robienie #!$%@? władzy


@Krisskow: te "robienie #!$%@? wladzy" to bylo nic innego jak jedna grupa wplywu próbująca uszczknąć z tortu cos dla siebie. Nigdy nie chodzilo o lud, zawsze o interesy, poza tym polska nie istniala przez caly XIX wiek kiedy dochodzilo na zachodzie do tych rewolucji i buntow, wtedy zawsze buntowalismy sie przeciw wladzy z innego kraju, a nie wlasnej
@Krisskow: tylko u nas jeszcze nie było tak źle. Ciepła woda była, 500 plus wpadło. Polak latał na wakacje a i kredycik tak nie ciążył. Byliśmy jak tłuste kocury. Na razie przejadamy nasze oszczędności ale i to się skończy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kfiatek_na_parapecie: nie no jasne, ale ja mówię też o dzisiejszych czasach. Wiaodmo że zawsze jest jakiś interes ale to oznacza że jest tez interes społeczeństwa i szeroko rozumianego "ludu". Nie tylko ekonomiczny ale właśnie polityczny, jak wolność, prawo do [...] etc.

Rewolucja francuska wybuchła przez to jak prowadziła się monarchia i jak dojechany był prosty lud.
Rewolucja bolszewicka też. Wiosny ludów też.