Wpis z mikrobloga

Być może mam #zapaleniezatok, raczej nie przywlekle, bo chory jestem od piątku zeszłego mniej więcej, ale czytałem w internecie że ponoć #!$%@? długo trwa wychodzenie z takiego zapalenia. Ja nigdy nie miałem go stwierdzonego, więc pytanie do osób, które już miały kiedyś zapalenie zatok.
Ile czasu zajęło wam wyzdrowienie tak, by móc wrócić do normalnego życia i funkcjonowania? Jestem w maturalnej więc lipa by była być uziemionym na 3-4 tygodnie w domu :(
#pytanie #ankieta #zdrowie #choroby #medycyna #zatoki

Ile faktycznie trwa wyjście z zapalenia zatok?

  • Mniej, niż 2 tygodnie 30.8% (8)
  • Około 2 tygodni 15.4% (4)
  • Do 3 tygodni 7.7% (2)
  • 3-4 tygodnie lub dłużej 46.2% (12)

Oddanych głosów: 26

  • 7
  • Odpowiedz
@Elec: no na razie jestem leczony bańkami, leżeniem pod kołdrą i trzema kocami i jedzeniem różnych witamin w tabletkach xD Matka nie jest fanką lekarzy i lekarstw, więc raczej pozostaje wyłącznie leczenie naturalne
  • Odpowiedz
więc raczej pozostaje wyłącznie leczenie naturalne


@viciu03: tylko pamietaj, jak cie bedzie chciala na 3 zdrowaski do piekarnika wrzucic to sie nie zgadzaj.
jak nie chcesz do lekarza to kup sobie w aptece steryd donosowy bez recepty, wal rano i wieczorem jeszcze 3-4 dni po ustapieniu objawow. w dzien zryj sinupret i wypijaj 3-4 litry plynow. bedzie git.
  • Odpowiedz
@viciu03: A sam sobie lekarstwa nie możesz kupić? Przecież w maturalnej masz około 18 lat a zapalenie zatok to nie wyrok, można wyjść z domu na chwile :D Wiem z własnego doświadczenia, często choruje na zatoki.

Stawianie baniek to jakieś średniowiecze, nikt tego nie badał na poważnie i poza drobnym stymulowaniem organizmu (potencjalne działanie immunologiczne, nieudowodnione) raczej nie ma na nic wpływu.

Kolega @Elec zasugerował Sinupret i jest to dla Ciebie
  • Odpowiedz
@chrumkajacycziken: Owszem mam 19 lat ale niestety mieszkam na totalnym zadupiu i nie mam prawka :c
Też nie uważam żeby jej podejście było zdrowe, ale co do baniek to w sumie nie są one najgorsze. Nie wiem czy mają potwierdzone działanie, ale nieraz mi faktycznie pomagały.
W sumie nawet nie wiem czy to zatoki bo u lekarza nie byłem więc to tylko wnioski na podstawie tego co w internecie wyczytałem.
Pewnie
  • Odpowiedz
@viciu03: Raczej pomagał Ci upływ czasu i organizm, gdyż sporo infekcji organizm jest w stanie sam pokonać tylko potrzebuje wzmocnienia. Znasz powiedzenie, że nieleczony katar trwa tydzień a leczony 7 dni? To coś w tym rodzaju zadziałąło z Waszymi bańkami. Nic nie zrobiły, samo przeszło ;) Większość infekcji leczy się wyłącznie objawowo, leczenie przeciwwirusowe jest z reguły prowadzone w szpitalu z użyciem specjalistycznych leków.

Zapalenie zatok, zwłaszcza bakteryjne, to choroba którą
  • Odpowiedz