Wpis z mikrobloga

@SkoroTakUwazasz: To jest dziwny kraj i w sumie ciężko uogólnić. U ruskich stało się w sumie to samo co w wenezueli, tylko w mniejszym stopniu. Zapaść państwa po spadku cen ropy. Jeśli wziąć okres do 2022 to się zgodzę, że niektórym żyje się lepiej, ale są miejsca w których dziś jest dużo dużo gorzej niż za komuny i nie są to wiochy, nie jest to też mały procent. Kiedyś były zakłady
Pobierz
źródło: comment_1663768696fu0Hxq8AQqg6NiovEYlyuC.jpg
@Scyntylator: Nie przekonamy się wzajemnie do swoich argumentów ;) Wykres PKB wcale nie dowodzi, że ludzie poza Moskwą i Petersburgiem przed 2022 nie mieli co jeść ani że do obywatela mieszkajacego poza tymi miastami trafiało faktycznie więcej pieniędzy.

Nadal tkwię w przekonaniu, że w ogólnym rozrachunku Rosjanom żyło się lepiej w ostatnich dwóch dekadach niż wcześniej i że tak jak praktycznie wszystkie kraje w naszym regionie, tak i oni się rozwijali
@SkoroTakUwazasz: Niestety, jak się jest biernym na autokrytarne i #!$%@? rządy to tak to się kończy


@lecho182: xDDDD, mówisz to w kraju, w którym PiS robi co chce niszcząc naszą przyszłosć i protestów brak. Tak, wiem, ze to nie ten sam poziom zamordyzmu, ale poziom #!$%@? na to co robi rząd dokładnie taki sam.
@jozef-dzierzynski: w Rosji też masz demokrację, przecież mają wybory xd Przez ostatnie lata widzimy coraz większy upadek merytokracji, pis przypomina swoimi działaniami mafię. Nie twierdzę, że to ten sam rząd wielkości co Rosja, ale warto o tym mówić
prawda boli


@deziom: no jaka prawda? czy Polska najeżdza inne kraje? Morduje dziennikarzy? Wysyła zabójców za dysydentami? Czy za krytyke władz państwowych idziesz do więzienia? Czy demonstracje są rozganiane pałami i armatkami wodnymi?
I ostatnie pytanie
czy jesteś debilem czy tylko udajesz?

w Rosji też masz demokrację, przecież mają wybory xd


@Saly: to ostatnie pytanie też do ciebie
@jozef-dzierzynski: idąc tym tokiem rozumowania to jakakolwiek próba porównania czegoś może być obalona, bo są różnice. Więc porównanywanie nie ma sensu. To czemu ludzie porównują różne rzeczy?
@lecho182: ja w Polsce tez jestem bierny wobec kato zjebów z pisu, idę głosować i to wszystko co mogę zrobić.
Nie wydaje mi się żebym za to zasługiwał na zdechniecie pod jakimś hannoverem jak Kaczyńskiemu bardziej #!$%@?
@jozef-dzierzynski: To, że w indeksie stoimy wyżej nie oznacza braku podobieństw. Oba państwa łączy: prymitywna propaganda mediów publicznych, próba monopolizacji dostępu do informacji, nepotyzm, irracjonalne zarządzanie państwem, brak stosownej reakcji wobec negatywnych zjawisk rynkowych, wycieranie sobie mord konserwatyzmem i religią, dążenie do polaryzacji poglądów.
@MLGkunek: zgoda, tylko umykają ci sprawy, które wymieniłem wcześniej: wojskowa agresja na inne kraje, zbrodnie wojenne, morderstwa dziennikarzy i dysydentów, praktyczna delegalizacja opozycji, krwawe tłumienie protestów. Nie bez powodu Rosja jest bliżej Afganistanu niż nas. Dlatego uważam takie porównanie za krzywdzące, i to nawet nie dla PiSu, #!$%@? z nimi. Takie porównanie sugeruje, że w Rosji nie jest przecież tak źle (bo niby jest jak u nas). No nie, jest dużo,