Wpis z mikrobloga

@vladowme: Żyliśmy w fajnych czasach. Teraz świat robi się coraz bardziej pokręcony, a jego zawiłość wykorzystują populisci na których głosują coraz wieksze masy szukające prostych odpowiedzi na skomplikowane pytania
@sylwke3100: Im jestem starszy tymbardziej dostrzegam co tak naprawdę się liczy: liczy się polubienie rzeczy małych i cieszenie się z nich. Nigdy nie napiszesz książki bez popadnięcia w depresję/nałogi jeżeli nie lubisz napisać sobie jednej strony tak ot sobie.

Nigdy nie będziesz miał sportowego ciała bez polubienia robienia sobie ot tak pompek czy pójścia na basen.

Nigdy nie nauczysz się programować, jak nie polubisz rozwiązywać malutkich problemów z np. leetcode'a.

Mógłbym
@kubson93: No właśnie nie, nadal żyjemy w super czasach- po prostu wojna na Ukrainie pokazała, że nasze 3 podstawowe potrzeby zgodnie z piramida Maslova mogą zostać zaburzone co kiedyś nie dostrzegaliśmy tego. Nadal możesz się w pełni realizować, spełniać swoje cele i marzenia.
@vladowme: To prawda, ale tak jak napisałem wczesniej, spektrum światopoglądów z którymi spotykamy się na codzień rozjeżdża się coraz bardziej w skrajności. To nie wróży nic dobrego na kolejne lata.
@cebularz_szkorbutnikowy: jestem dobrze sytuowany bo zasłużyłem sobie latami nauki i pracy. Nikt mi nudnie dał tylko zapracowałem na wszystko swoimi rękami i nauką często w nocy kosztem snu. To ze ktoś jest leniwy i wymaga tego co ktoś zapracował sobie uczciwie ale Sory w tym przypadku jest sprawiedliwość.
@vladowme: Bycie dobrze sytuowanym to zwykle nie jest zasługa tylko ciężkiej i długiej pracy, ale też zasługa czynników środowiskowych, z których możesz nie zdawać sobie pojęcia jeśli nie miałeś z nimi problemu.

Miałem już w gimnazjum kolegę, którego rodzice byli kompletną patologią, a on mając już ok 14-15 lat mieszkał sam z babcią w rozwalającym sie małym domku i po szkole pracował na czarno żeby zarobić na to, żeby mieli co
@tellet: jak powiedziec komus ze jest sie deweloperslim oskarkiem chorym na punkcie pieniedzy nie mowiąc nikomu ze jest sie oskarkiem deweloperskom chorym na punkcie pieniedzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Tylko_Seweryn: pieniądze nie muszą być najważniejsze, nawet jeżeli ma się ich mało lub dużo. Można natomiast być niedorajdą i narzekać na to jak to ciężko się żyje. To prawda, jest ciężko, ale tylko jeżeli jesteś przegrywem który
@cebularz_szkorbutnikowy: tylko oprócz ciężkiej pracy trzeba wiedzieć jak pracować- to, że będę pracownikiem fizycznym i pracował po 12 godzin to też jest ciężka praca, ale założenie własnej firmy remontowej i pracowanie w niej i mając swoje zlecenia to połączenie ciężkiej pracy z mądrą. No niestety jak z firmami jedne wypalają drugie ponoszą klęske ale nie można się użalać nad sobą
@vladowme: Tylko że jak kiedy nie występują u Ciebie odpowiednie czynniki środowiskowe jak np rodzina to nikt Cię nie nakieruje na to jak należy skutecznie pracować/uczyć sie.

To nie jest przypadek, że ktoś z patologii zwykle kończy jako patologia a jak ktoś ma starego z dużą firmą to w wieku 20kilku lat już ma swoją albo jakieś kierownicze stanowisko. Bo ktoś z najbliższego otoczenia pomoże, nakieruje, da przykład itd.

X będzie
@cebularz_szkorbutnikowy: No okej ale teraz pokazałeś skrajności, dużo moich znajomych którzy też w pewny sposób osiągnęli finansowy spokój to osoby które pochodziły z rodzin robotniczych(rodzice na etacie w normalnych zakładach)- bez żadnych zapleczy finansowych na początku swojego dorosłego życia. I fakt to co pokazałeś to niestety sprawdzone recepty i nie będę z tym dyskutował ale jak na początku powiedziałem- skrajności w naszej społeczności.