Wpis z mikrobloga

@Arxr: próbowałem: catenacio, gra skrzydłami, gegenpress, tiki taka, zaprakuj autobus. Obrońcy 5 lub 4 raz 3 z szkrzydalami, bez skrzydeł formacje. Żadnej różnicy nie było, może jak było catenacio i 5 obrońców to nie wchodzili w pole karne tylko zza niego strzelali i gole padały.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@przegro_pisarz: ustaw środkowych pomocników trochę wyżej, przynajmniej jednego. Daj mu też rolę rozgrywającego, bo nikt u ciebie nie odpowiada za rozgrywanie akcji. Ustaw sobie mniej ofensywna mentalność i mniej poleceń dla piłkarzy, #!$%@? im się w głowach od nadmiaru informacji.
  • Odpowiedz
Od 2.5 sezonu gdzie nie trafię


@przegro_pisarz: To może nie zmieniaj tak często klubów. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A na powyższym screenie to ładna dziura w środku pola, każdy obrońca średnio gra na swojej pozycji z ze wskazaną rolą.
  • Odpowiedz
@przegro_pisarz: Jest progres. Ja znawcą nie jestem, więc zawsze dobieram graczy pod moje ustawienie, a w środku pola mam cofniętego rozgrywającego, a za napastnikiem już dowolnie: ofensywny pomocnik lub wysunięty rozgrywający. Przykładam też dużą uwagę do roli, o ile nie próbuje wytrenować u kogoś nową.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@przegro_pisarz: ciut lepiej, ale teraz widzę, że masz standardowe nastawienie i aż 5 graczy o ofensywnym nastawieniu, to też bym zmienił. Jak już dajesz wysuniętego lewego obrońcę z funkcją ataku, to skrzydłowego po tej samej stronie bym dał albo schodzącego napastnika albo odwróconego skrzydłowego, inaczej będą wchodzić sobie w paradę.
  • Odpowiedz
@przegro_pisarz:

No coś może z tego być :)
Operuj nastawieniem, oraz w grze bez piłki linka nacisku i wysokością linii obrony w zależności od przeciwnika.

Jeśli spodziewasz się gry z kontry u przeciwnika, a masz wolnych obrońców to rozważałbym standardowa wysokość albo lekko cofnięta.

Możesz obserwować w meczu jak to wygląda, albo jak gol padł. Czy dostali piłkę za plecy.

Jak strzelają zza pola karnego to bym trochę wysunął obronę, albo
  • Odpowiedz
@przegro_pisarz:

Myślę że może też brakować roli atakujących.

Ale to też pod rywala ustawiasz. Jak słabszy jest to możesz więcej 'do przodu' puścić zawodników w rolę atak albo wsparcie
  • Odpowiedz
@przegro_pisarz: Gdzieś miałem taktykę samograja (take lubię najbardziej xD) do fm20 jak chcesz to odkopię i podeślę. Z tego co pamiętam w fm20 zdominowałem wolves angielska lige od 2-3 sezonu i w polskiej też się sprawdzała chyba w warcie + w modzie z superliga chyba w Barcelonie
  • Odpowiedz
@przegro_pisarz:

Niskie dośrodkowania promują szybkich napastników, tak samo jak kąśliwe.

Wysokie to zawiesinki na chłopaków 190 z wyskokiem i główkowaniem.

Jeśli umiesz angielski, polecam wyszukiwać odpowiedzi na takie systemowe pytania na forach FM.
  • Odpowiedz
@LaPuertaDelVino: narazie 3 mecze i 3 porażki.

@Arxr: ja się spodziewam ,że z każdej akcji przeciwnika będzie gol. Reagowanie nic nie daje, widzę co się dzieje ustawiam krycie na konkretnym chłopie i stoją za nim a ten odgrywa w polu karnym do kolegi z drużyny i ma asystę. nie znam angielskiego
  • Odpowiedz
@przegro_pisarz: ale sprawdzaj jakich masz piłkarzy. Bo możesz mieć schodzącego napastnika z prawej strony, który ma mocniejszą lewą nogą. Sprawdzaj też ich umiejętności wyuczone. Lepiej też aby któryś ze środkowych pomocników miał funkcję obrony aby asekurować i np. lewy obrońca gra na ataku. Trzeba urozmaicać funkcje.
  • Odpowiedz