Wpis z mikrobloga

Zmierzamy do #katastrofaklimatyczna w coraz szybszym tempie, o czym w załączonym filmie. Popularyzatorzy nauki nie chcą zazwyczaj jednoznacznie stwierdzić, że jest już za późno na jakiekolwiek uniknięcie całkowitego zniszczenia środowiska co poskutkuje życiem w nędzy i biedzie oraz związaną z tym przestępczością. Niemniej sami widzimy jak jest - emisje gazów cieplarnianych rosną, zagarnianie terenów naturalnych pod rolnictwo i infrastrukturę rośnie, szóste masowe wymieranie gatunków trwa w najlepsze, a sytuacja geopolityczna jest coraz bardziej napięta co uniemożliwia skupienie wspólnego wysiłku ludzkości na próbie minimalizacji skutków zniszczenia środowiska.

Czy szydzenie z #antynatalizm jest wobec tego najrozsądniejszą rzeczą do zrobienia? Może warto zastanowić się w jakich warunkach ludzkość będzie żyła za te kilkanaście i kilkadziesiąt lat? A może "jakoś to będzie"?
P35YM1574 - Zmierzamy do #katastrofaklimatyczna w coraz szybszym tempie, o czym w zał...
  • 30
  • Odpowiedz
@garrincha94 twoi rodzice płodząc cię zapoczątkowali ciąg zdarzeń ciebie dotyczących i teraz ponoszą za wszystkie odpowiedzialność. Jednym z tych zdarzeń będzie twoja, pewna i zbliżającą się śmierć, która prawdopodobnie będzie poprzedzona dużym cierpieniem.

Jak nazwiesz osobę, która ponosi odpowiedzialność za czyjąś śmierć? Ja nazwę mordercą, a więc każdy rodzic to w gruncie rzeczy morderca.
  • Odpowiedz
@fapowiczowski

Kiedyś podchodziłem do tematu z głębszej perspektywy próbując pokazać antynatalistom konsekwencje ich poglądów które mogą doprowadzić do absurdów (zupełnie bezskutecznie i bezsensownie dlatego moja aktywność na tym tagu jest już w celach czysto rozrywkowych). Problem w tym że Ty ten poziom już osiągnąłeś - napisałeś oczywistą, absurdalną bzdurę. Na podstawie swoich poglądów doszedłeś do wniosku że poczęcie czyli dawanie/powoływanie do życia to też morderstwo czyli odbieranie życia. Masz sprzeczność dosłownie słownikową,
  • Odpowiedz
@garrincha94 dla ciebie to jest śmieszność, bo przez niskie IQ nie jesteś zdolny do myślenia wychodzącego poza oczywisty (dostępny dla każdego debila) schemat.

Specjalnie użyłem takiego skrajnie dosadnego określenia jak ,,morderstwo" aby sprawdzić jak zareagujesz i tak jak myślałem, nie podołałeś wyzwaniu.
  • Odpowiedz