Wpis z mikrobloga

https://www.wykop.pl/link/6823761/pirat-w-bmw-celowo-wjechal-w-radiowoz-dostal-55-punktow-i-ponad-8-tysiecy/
Chlop straci PJ na jakis czas (a byc moze na stale) i taka mysl mnie natchnela:
Jakby gosc zdecydowal sie jezdzic bez uprawnien to po jakim czasie by wpadl?
Dlatego mam do was pytanie:
Kiedy ostatni raz mieliscie kontakt z Policja?
nie wazne jaka byla przyczyna (rutynowa kontrola np akcja "znicz", mandat, udzial w kolizji - obojetnie jako sprawca/ofiara itp itd) Po prostu kiedy ostatni raz wam sprawdzal ktos prawko.


#samochody #motoryzacja #polskiedrogi #policja #prawojazdy

PYTANIE JAK WYZEJ

  • mniej niz 3 miesiace temu 13.4% (17)
  • mniej niz 6 miesiecy 9.4% (12)
  • mniej niz rok temu 7.9% (10)
  • 1-2 lata temu 21.3% (27)
  • 2-3 lata 11.0% (14)
  • 3-4 lata 6.3% (8)
  • 4-5 lat 9.4% (12)
  • 5-6 lat 4.7% (6)
  • 6-7 lat 4.7% (6)
  • wiecej jak 7 lat temu 11.8% (15)

Oddanych głosów: 127

  • 13
@WykopanyDzon: Mam prawko od 7 lat. Nie jeżdżę jakoś super zgodnie z przepisami. Można powiedzieć że jeżdżę tak po Polsku. Ryzyko mandatu wkalkulowane w każdą podróż. NIGDY nie zostałem zatrzymany. Nigdy nie zostałem zatrzymany do rutynowej kontroli trzeźwości. Nigdy nikt nie sprawdzał mi prawka. Dostałem dwa mandaty za parkowanie i tyle. Jeżdze własciwie codzniennie. Rocznie robie około 30k km. Jestem w szoku że gdybym był debilem moglbym 7 lat jezdzić bez
@WykopanyDzon: Trzy dni temu, w trakcie kontroli trzeźwości, "świeczka" pokazała alkohol. Policjant kazał zjechać, wysiąść z samochodu, pokazać dokumenty i dmuchać jeszcze raz. I tym razem pokazało normalnie 0,0. Sam był zdziwiony, wypytywał co jadłem i co piłem przed wyjazdem (7 rano) i czy szyb nie pryskałem spryskiwaczem na alkoholu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WykopanyDzon: jeżdżę od 9 miesięcy, nie trzymam się jakoś kurczowo przepisów, często przekraczam o te 20-30 i nigdy nie miałem żadnej kontroli. Raz mnie waze uratowało przed kontrolą prędkości xd

Generalnie nie wiem jak bardzo trzeba mieć pecha, żeby mieć rutynowe kontrole co ileś miesięcy xd

Nie wiem też, czy dużo nie zależy od tego czym jeździsz xd
@WykopanyDzon: Chyba w 2020 dostałam mandat za niezatrzymanie się na stopie. Wcześniej koło 2016-2017 jeździłam koło północy po męża na dworzec i zatrzymali mnie żeby sprawdzić papiery raz, i następnego dnia znowu, to było dziwne, spytałam czy samochód podobny do mojego jest jakiś podejrzany, czy co. Dwie kontrole dzień po dniu, bez jakiegoś widocznego powodu. I to wszystkie moje doświadczenia z policją przez 11 lat jazdy. W świeczkę dmuchałam chyba 2