Wpis z mikrobloga

@Jakovv: A obecnie 95% wodoru na świecie jest wytwarzane z gazu ziemnego. Pytanie skąd będzie go brała Rosja, z której UE chce ten wodór sprowadzać? Czy ze swoich gigantycznych instalacji EV na Syberii? Czy może z surowca, którego mają u siebie całkiem dużo, ale jest ostatnio mało zielony...
Mrzonki, mrzonki i jeszcze raz mrzonki.
@Jakovv: Nie powinno sie energetyki oddawac prywatnym firmom, zobacz co sie dzieje w Texasie czy Puerto Rico obecnie przez to. Panele spoko przeciez ludzie za swoj hajs stawiali i byly na to dotacje z EU, ale przez brak modernizacji sieci zmienili warunki, bo nie daloby rady na starych odbierac tyle energii. Wiatraki to tylko w okreslonych lokalizacjach mozna stawiac, ale wg mnie na budynkach administracji publicznej, szkolach itp to panele powinny
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nemrod:
Chodzi mi o nomenklaturę. Jak wyżej napisał zielony wodór produkowany jest w procesie elektrolizy. Na razie takie są plany. Ciężko to cholerstwo magazynować niestety. Jednakże da się. Coraz więcej podmiotów jest tym zainteresowanych, co widzę po zapytaniach w firmie. Jestem dobrej myśli. Technologie wodorowe z roku na rok się rozwijają.
@PanMuchomorek: No to są bardzo piękne marzenia. Cieszę się, że wodór nawet dostał kolorów. Ale to NICZEGO nie zmienia. Obecnie Niemcy koncentrują się na sprowadzaniu wodoru z Rosji. Niezbyt zielonego, ale co tam, przecież wodór jest eko z definicji.
Nie powinno sie energetyki oddawac prywatnym firmom


@jegertilbake: wybacz, nie jestem komuchem. Dysktrybucja powinna być prowadzona przez prywatne firmy.

z której UE chce ten wodór sprowadzać?


@Nemrod: UE chce produkować wodór, dlatego wszystkie sprzedawane i produkowane instalacje na gaz ziemny, są gotowe na wodór

Mrzonki, mrzonki i jeszcze raz mrzonki.


@Nemrod: d*l d*l i jeszcze raz d***l eot
@Jakovv: Proste pytanie: z czego ten wodór będą produkowali zimą. Bo nie dość, ze musielibyśmy mieć OZE, które pokryje całe zapotrzebowanie energetyczne UE, to jeszcze da nadmiar energii do produkcji wodoru. Nas interesuje oczywiście zima, czyli niemal zero PV i okazjonalne maksymalne produkcje z wiatrowych w styczniu, kiedy przez Europę przechodzą huragany. Pytanie jak zmagazynujemy ten wodór, żeby był dostępny w czasach, kiedy akurat nie ma żadnego huraganu, gorzej, kiedy nad
@PDCCH: Jacy mocodawcy z pisu pajacu? Pisze o całej Europie a jie tylko o Niemcach. Masz niby niemiecki na c1 ale może warto punkty umiejetnosci doładować e czytanie po polsku? Nie zamykają? Zamykają dalej… foto dostarcza 30 energi latem? A co jesienią zima i wczesna wiosna? XD. EU trzęsą Niemcy i Francja czy tego chcesz czy nie.