Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #citroen #kiciochpyta
Znajomy #!$%@? z tego kraju końcem września.
Sprzedaje swój cały dobytek za pół darmo i zaoferował mi swojego citroena c4 5 drzwiowy 2006 rok 1.4 benzyna. 210 tys km przejechane - za okazyjną cenę 5 tysięcy polskich złotych.

Auto w stanie wizualnym jest ok.
W stanie technicznym też jest ok - tak mówi znajomy a ja mu wierzę po to dobry kumpel z rodzinnej wsi.

Pchalibyście się w to?
Miałbym to auto jako zapasowe, bo ja mam leona w dieslu - jak wystrzeli cena diesla w kosmos.
Albo bym je sprzedał.
Widziałem na oto moto - że takie auta chodzą w granicy 10 tys.
  • 20
@kodecss: pytanie klucz. Jaki tam jest silnik? Jak kfu 88km to można ryzykować, max co padnie to upg ale do zrobienia niewielkim kosztem. Jak vti 95km to trzymaj sie od tego padła z daleka. 5k? z 2006r No to musiały podrożeć. Ja 407sw 140km z gazem sprzedałem za 7500 półtora roku temu i rok roku tem 207 kfu z gazem za 8500. Oba z 2006 roku. Ogólnie plus tych aut to
@LZBNZ: leci do norwegi na platformę wiertniczą robić jako elektryk.
Po wypłacie chce coś tam wynająć i w przerwie od roboty tam robić jako elektryk.
Bo oni ponoć na tej wiertni pracują tak, że 3 miesiące pracy i miesiąc wolnego.
@kodecss: Kupić aby stał to bez sensu. Musisz płacić ubezpieczenie, serwisy olejowe i przeglądy a samochód traci na wartości. Plus stara prawda: nieużywany samochód zużywa się bardziej niż używany.

Sprzedać citroena z 2006 tez nie takie hop siup. Jasne, sprzeda się, ale raczej nie będziesz miał 15 telefonow dziennie jak wystawisz go za 10k.
@Mithrindil:
1. Ubezpieczenie takiego auta to przypuszczam, że groszowe sprawy jak ja za swojego leona 2014 rocznik płace 400 zł. A to auto jest od niego 8 lat starsze.
2. Po co robić serwis olejowy jak auto nie jeździ - no nie znam się może się robi.
3. A może będę nim jeździł jak się okaże że ekonomiczniej niż mój leon w dieslu. Zwłaszcza, że widzę na stacjach że 95 jakoś
@kodecss: Na sile zniechęcał Cię nie będę, widzę po swoim ojcu który ma 3 samochody a jeździ jednym ze więcej z tego problemów niż pożytku :)
1. Mi by było nawet 400 zł szkoda zapłacić aby zapłacić :)
2. Tu już każdy sam decyduje ale płyny się starzeją nawet jak nie są używane. Tak samo rozrząd, paski. W każdej książce serwisowej wymiany eksploatacji masz co X km lub Y miesięcy. Jak
@kodecss: BTW wysokość ubezpieczenia w mniejszym stopniu zależy od wieku pojazdu a bardziej od właściciela i pojemnosci silnika jeżeli mówimy o OC. Nie zdziwiłbym sie jakby OC na tego Citroena wyszło tez około 400 zł. Do tego dolicz raz w roku przegląd 100 zł i już masz stałe roczne koszty w wysokości 10% ceny zakupu.

Jeszcze jeden plus o ktorym zapomniałem - pomożesz kumplowi a to może być droższe od pieniędzy
@kodecss: Z ciekawości policzyłem spalanie rocznie dla przebiegu 20000 km (tyle przyjąłem bo założyłem ze dla mniejszych przebiegów nie kupowałbyś diesla).
Leon diesel średnie spalanie przyjąłem 5l na 100km i cenę 8 zł za litr ON
20000km * 5l/100km * 8 PLN / l = 8000 PLN
Citroen spalanie średnie 6,5l na 100km (powodzenia) i cenę 6 zł za litr 95
20000km * 6,5l/100km * 6 PLN / l = 7800
@kodecss: IMO wygodne auto, mam C4 1.6 jako daily car do jeżdżenia po sklepach, czy zwiezienia dzieciaków do przedszkola, dwa razy się zwalił przez 4 lata - raz poszedł czujnik położenia wału, raz zwalił się alternator. Raczej w spalanie w granicach 8 bym celował.

@kodecss: serio, słowo harcerza, nie żartuje, mózg #!$%@?.

C4 rzeczywiście "tak maja", ze anomalie na lini zasilania zarowki popielniczki przekladaja sie na brak dzialania korektorow swiatel. A konkretnie starsze sztuki bo potem zmieniono okablowanie i problem ustapil.

O co tu chodzi? Otoz panowie z PSA postanowili nieco uproscic sobie zycie i zastosowali klasyczny regulator korektorow czyli 3 pinowy, taki jak w starszych modelach (masa, zasilanie, sygnal). Ten przelacznik nie posiada osobnego
@sorasill: Ostatnio w radiu mówili, że wypuścili jakieś nowe "peżoty" i jak się ustawiło jakąś polską stację radiową to ponoć się auto gasiło. Myślałem że to jakiś żart.
Ale patrząc na to co piszesz, to może być prawda.
@kodecss: generalnie problem występuje w starszych autach, no ale... u mnie trafiło, nagłowiłem się dlaczego, potem wszedłem w google, zmieniłem na LED`a - nie smigało, zmieniłem na żarową za 20 groszy, hula. Tak to generalnie jeździ, u mnie jeszcze pojeździ na dorżnięcie, w trasy i tak Opel w kopciuchu dieslowym, bo bardziej pojemny.