Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#batocera #linux #staregry

Mirki, wyciągnąłem dosyć wiekowego pieca z piwnicy i zainstalowałem na drugim dysku Batocere. W windowsie widzę teraz dysk który ma ~5gb z podpisem Batocera , reszta z 500gb jest niewidoczna, w menedżerze dysków widzę że ta część jest nie przypisana, nie widzę nigdzie struktury plików do których wrzucam romy.
  • 10
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rasteris: nie no, widziałem jak na penie 500gb gościu odpalał i wszystko hulało. A komp ma z 10 lat, AMD Phenom II X2 550 Black Edition CPU , jakiś prosty gf210, win stoi na ssd, do tego dwa dyski po 500gb.
  • Odpowiedz
@Kick_Ass: zainstaluj sterownik pod windows do ext4. Jest dostępny. Albo ściągnij sobie Linuksa, wgraj na pendrive i odpal z pendrive kompa z linuksem. Zobaczysz czy widać pod linuksem
  • Odpowiedz
nie da się kopiować romów bezpośrednio z windowsa?


@Kick_Ass: Settings > Developer > Enable Public Web Access > restart
eksplorator w windowsie > \batocera root:linux > share
  • Odpowiedz
@Kick_Ass: tak, to jest najlepsza opcja, bo sprzęt z batocerą najczęśniej stoi pod telewizorem, więc uploadowanie odbywa się przez sieć

Jako, że partycja SHARE jest na ext4, a partycja BATOCERA na vfat, to widzisz tylko drugą. Jeśli musisz to robić z poziomu windowsa, który jest na innej partycji, to zainstaluj sobie TotalCommander Ultima Prime, który ma pluginy do obsługi systemów plików innych niż windowsowe i kopiuj przez niego. Niekiedy przy kopiowaniu
  • Odpowiedz