Wpis z mikrobloga

Rosjanie narzekają na brak dostatecznego wsparcia dla Specjalnej Operacji Wojskowej


Dzień dobry, jestem twoim subskrybentem z Kaliningradu, w naszym mieście szefem Dyatlova E.I. [szefowa administracji miejskiej w Kaliningradzie] ogłosiła zakup nowej choinki w celu zastąpienia starej i dekoracji centralnego placu miasta za 56 mln rubli. Wszyscy, których znam, byli zszokowani tą wiadomością, biorąc pod uwagę liczbę żołnierzy, którzy zginęli w zeszłym tygodniu z naszego regionu w obwodzie charkowskim, których pogrzeby odbywają się codziennie. Jednocześnie pieniądze te mogłyby być przeznaczone na potrzeby naszej armii i ochotników. Nie ma potrzeby kupowania takich niepotrzebnych przedmiotów za budżetowe pieniądze. Brak tak drogiej choinki nikogo nie zdenerwuje, z wyjątkiem głowy miasta i gubernatora. Stwierdzenie to padło dokładnie po wyborach gubernatorskich, aby nie wpłynąć na ich wyniki. Proszę o upublicznienie tego odwołania i pomoc w zmianie tej decyzji, a nie reklamowanie mojego nazwiska. Dziękuję Ci.


https://t.me/rsotmdivision/1082

Dobry wieczór. Ja wojskowy. W tej chwili leczę rany w szpitalu. Ja z miasta Nalczyk. Poprosiłem lokalną administrację o pomoc w zakupie quadrocoptera dla moich ludzi, którzy od ponad pół roku jeżdżą na zwiad na ślepo. Wysłali mi odpowiedź ze zdjęciem [chodzi chyba o kartkę okolicznościową]. Ale za to są pieniądze do wydania na święto z okazji dnia miasta. 3 dni festynu każdego dnia z 4-5 pokazami fajerwerków w każdej dzielnicy miasta. Chłopaki tam [na Ukrainie] umierają. A administracja nie ma pieniędzy. Dlaczego nie można zrobić tego [obchodów miasta] trochę skromniej, ale kupić chłopakom niezbędny sprzęt do walki? Za to biją się w pierś [władze miasta], że są patriotami. Myślę, że pokaz świateł kosztował miasto ponad milion rubli.


https://t.me/rsotmdivision/1083

Zdjęcie niepowiązane

_______________

Info z Ukrainy wrzucam na:
- stronę Puls Zagranicy
- Twittera
- #lagunacontent

Jeśli ktoś docenia moją pracę i chciałby postawić mi wirtualną kawę, to może to zrobić pod tym linkiem.

#rosja #ukraina #lagunacontent - autorski tag #wojna
JanLaguna - Rosjanie narzekają na brak dostatecznego wsparcia dla Specjalnej Operacji...

źródło: comment_166344190323Z5KVCsPea7d1oN1CCTMU.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JanLaguna:
Bezpośrednie pomaganie rosji jest ryzykowne. Owszem, na pewno Pekin nie chce rozpadu system tam, ale czy chce ryzykować zaostrzenie konfrontacji z USA/EU + kolegami? Szczególnie że pamiętajmy, że Chiny i Rosja to nie jest partnerstwo oparte na miłości ale na kalkulacji i wspólnych wrogach - ani jedna ani druga strona sobie jakoś super nie ufa.
  • Odpowiedz