Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć,

Mam mały problem i zastanawiam się jak go rozwiązać. Chodzi o pieniądze.

W skrócie: pracuję w pewnej branży, w której pracujemy głównie z zagranicznymi klientami (nie chcę podawać, jaka to branża, ale to nie jest IT). Firma to nie jest żaden januszex. Szefostwo oraz kierownik są mega zajebistymi i ludźmi i da się z nimi dogadać w każdej kwestii. Ekipa w pracy również. Atmosfera jest 10/10.

Główny wątek: Dostaję tak jakby "dwie" wypłaty w miesiącu. Pierwsza na konto przelewem, UoP, więc jest stała. Drugą dostaję w gotówce i jest ona zależna od miesiąca. Zależna od wypracowanego wyniku w danym miesiącu (liczona w euro). Łącznie w danym miesiącu zarabiam między 8-12 tys. PLN, ale to zależy od miesiąca. Wcześniej normalnie obie dostawałem przelewem na konto, ale przez Polski nieład zmieniły się zasady rozliczeń pracowników i dlatego drugą dostaje w gotówce. Każdemu w pracy to odpowiada i każdy się na to zgodził. Była opcja na pozostawienie przelewu, ale przez Polski nieład większy % z podatku do zapłaty jest i to byłoby zabierane z premii. Więc nikomu nie podobało się to, że musiałby oddawać w prowizji, która wypracował.
Nie mam problemu z gotówką, ale nie chce co miesiąc wpłacać w bankomacie kwot 6-8 tys. PLN (nigdy nic nie wiadomo, i nie chce śladów na koncie itp.).
Wpadłem na pomysł, aby co miesiąc kupować po 100-200 euro i dolarów. Bo to są mocne waluty. Zastanawiam się, czy warto utworzyć konto na Revoult (nie jestem jakoś przekonany do tego, więc może mi ktoś wyjaśnić zalety i bezpieczeństwo z konta na Revoult).
Stąd moje pytanie. W co warto "zainwestować"? Odkładam kasę na nieruchomość, ale też chce "zabezpieczyć" te pieniądze w mądry sposób. Lokata w banku jest słabym rozwiązaniem. Inwestowanie — zastanawiam się nad tym (jestem zielony w tym i bym musiał zainteresować się i poczytać o tym). Może znacie jakieś dobre sposoby? Chodzi mi o mądre zarządzanie pieniędzmi i ich zabezpieczenie. Jest inflacja i #!$%@? wie, co jeszcze pisiory mogą wymyślić, aby nas dobić. A przyszłość nie jest obiecująca na tą chwilę.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6324a31ed9b963ed8f167aa9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 5
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ale wiesz że jak złamiesz nogę czy wydarzy się coś innego, co Cię uziemi na chorobowym, to ZUS będzie płacił Ci tylko 80% pensji którą masz w UoP? Załóżmy, że na umówię na rękę masz 4k. Wtedy dostaniesz jedynie 3,2k. Czyli wiele tysięcy mniej niż normalnie, bo patrząc że masz do 12k, to to będzie 9k mniej. Grubo. Może Cię to przekona do zmiany wynagrodzenia, nawet kosztem mniejszej pensji ze
  • Odpowiedz
OP: @no_one: Gdybym był uziemiony w domu przez chorobę czy inny powód to mogę pracować zdalnie i swoje wypracować. Na koniec miesiąca i tak dostanę swoje. Pomijając fakt rozliczania to miejsce pracy jest dla mnie mega pozytywne.
Po prostu szukam rozwiązań, co mogę z gotówką sensownie i mądrze zrobić. Kupowanie innej waluty, trzymanie kasy na innych kontach (tylko jakich?) itp. Nie chodzi mi o #!$%@?, bo to nie ten cel.
  • Odpowiedz