Wpis z mikrobloga

@ssooqq: niestety nie jest to normalne, faktycznie wygląda jak jakaś nieszczelność. Lepiej sobie tego przypilnuj bo rury a raczej mosiężne złączki lubią sobie pęknąć.
@ssooqq: a masz jakąś wentylację tam? Na rurce od zimnej wody potrafi się wykraplać woda i tak idzie w ścianę.

Miałem tak z metalową wanną której nikt nie używał. Para wodna się na niej wykraplała. Trzeba było zrobić wentylację pod wanną¯\_(ツ)_/¯
@ssooqq: to nie musi byc z samego geberitu czy z rury kanalizacyjnej która jest przy ścianie. Masz to mniej więcej przy zagłębieniu w stropie wiec woda może płynąc po stropie i spływa tym zagłębieniem w ścianę. Ten wyciek może być równie dobrze po drugiej stronie łazienki a woda spływa pod posadzką i akurat w tym miejscu wypływa.

Ze zdjęcia widać ze są tam chociażby trójniki prasowane od wody (lub ogrzewania). One
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ssooqq: mam to samo. To jest wykwit soli, powstaje przez wodę która kapilarnie się pojawia. U mnie po drugiej stronie ściany jest prysznic, niby było izolowane ale jednak woda jakoś podchodzi. Masz dwa rozwiązana:

1) #!$%@? płytki w łazience, zrobić raz jeszcze izolatcje i liczyć że tym razem się uda
2) skuć tynk gdzie pojawiła się sól i położyć przewód grzewczy
https://econovli.pl/ogrzewanie-do-mostkow-cieplnych/539-kable-grzewcze-do-mostkow-cieplnych-45w-457-cm.html

Ja zrobiłem to drugie, przewód 2m ułożony na harmonijkę,