Wpis z mikrobloga

Kilka przemyśleń od osoby, która śledzi co się dzieje, ale nie zna się.

- wszyscy na Kremlu i w wojsku muszą wiedzieć, jak bardzo ich analizy się nie sprawdziły
- pewnie też zdają sobie sprawę, że nie mają środków na osiągnięcie dużych zwycięstw
- broń precyzyjna się kończy a Ukrainą ma dużego dostawcę USA
- Ukrainie może kupować broń a Rosji sprzeda tylko Iran i Korea

W takim razie po co wysyłać żołnierzy, żeby ginęli i odmrazali dupy w okopach przez jesień i zimę? Wojna potrwa pół roku, albo rok w tym czasie zginie kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy kolejnych żołnierzy licząc od dzis a zwycięstwa i tak nie będzie.

Odpowiedź: a kto ma podjąć taką decyzję? Taka decyzja to strzał w stopę dla tego kto to głośno powie lub wyrok smierci. Putin jest jedynym, który mógłby zakończyć wojnę, ale taka decyzja byłaby jeszcze mniej popularna niż decyzja Gorbaczowa o rozpadzie ZSRR.

#rosja
#wojna
#ukraina na
  • 11
@lukash:
Putin musiałby wcisnąć ludziom kit, ze walczyli przeciwko NATO i Marsjanom, poza tym Ukraina każe im #!$%@? do granic z lat 90tych , trudno będzie uzasadnić oddanie Krymu ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja jestem pewien, ze Jego Ekscelencja zna sytuację, ale nie potrafi wymyślić odpowiedniego rozwiązania, aby go nie powieszono za jaja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@j0shva: Iran i Korea mogą jawnie sprzedawać, bo i tak mają nalozone sankcje. Od Chin jeśli coś kupią, to coś co niełatwo namierzyc, że z Chin i pewnie w małych ilościach.
@gejuszmapkt: jeśli nie będzie zdobyczy terytorialnych to ciężko będzie Putinowi uzasadnić po co to zrobil. A to że jest broń NATO i niby najemnicy to powinno być to przewidziane przez 2 armię świata :)

Nie wiem jak będzie z Krymem, bo jakkolwiek to brzmi, kiedyś dwie strony się zmęczą i będą chciały negocjacji, Rosja nie odda Krymu to jak obwodu charkowskiego, to pewne.
@lukash:

W takim razie po co wysyłać żołnierzy, żeby ginęli i odmrazali dupy w okopach przez jesień i zimę?

bez jakichkolwiek sukcesów wszyscy zobaczą że wyrżneli bez powodu ich synów i córki. a to źle tym elitom wróży
@gejuszmapkt:

bo wtedy USA nałoży na nich sankcje i rozwali im kraj w miesiąc

badzmy racjonalni i nieskrajni... sankcje nie dzialaja tylko w jedna strone, jesli bylaby idealna recepta na zniszczenie skosnookich czy sowietow, to stany dawno by to realizowaly. swiat nie jest zerojedynkowy

@zjadlbym_kebaba to akurat wiem, tylko zastanawialo mnie czm nie mogloby byc analogicznej sytuacji, ale kolega wyzej wyjasnil juz to wyzej. chociaz to tez pewnie zalezy od ilosci