Wpis z mikrobloga

Co wy robicie w tych mieszkaniach że potraficie zużyć ponad 2000kWh na rok? Ja na przykład przez ostatni rok zużyłem 1200kWh a jakoś specjalnie nie oszczędzam i mam dużo agd typu suszarka do prania/zmywarka/duży TV który cały czas jest włączony

Jeśli serio tyle zużywacie to polecem:
- Zmienić całe oświetlenie na LED, jedna zwykła żarówka zżera 100W a to wystarczy na oświetlenie całego mieszkania przy LED.
- Lodówka to często największy pożeracz prądu, zainwesujcie w jakąś nowoczesną z klasą (tą nową) A. I sprawdźcie czy lodówka ma dobrą wentylację z tyłu jeśli jest w zabudowie - często nawet wystarczy zamontować wiatraczek we wlocie do mebli
- Jeśli dużo pierzecie to zainwestujcie w pralkę z pompą ciepła
- jak wychodzicie z mieszkania to wyłączajcie prąd we wszystkich obwodach oprócz lodówki - zaoszczędzie to mnóstwo prądu bo sprzęty też potrafią dużo żreć w trybie standby
- dla bardziej kumatych - kupcie sobie jakiś smart licznik energii i w apce będziecie mieli czarno na białym kiedy idzie najwięcej prądu

#energia #prad #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #inflacja #bekazpisu
  • 50
  • Odpowiedz
@Viado: Wymień oświetlenie, wymień cały sprzęt na bardziej energooszczędny a potem niespodziewanie napraw auto ( ͡° ͜ʖ ͡°) Moje paseratti musi jeszcze jedną wypłatę poczekać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
- Lodówka to często największy pożeracz prądu, zainwesujcie w jakąś nowoczesną z klasą (tą nową) A.


@Viado: Te klasy to śmiech na sali. Pomiędzy „najgorszą” a „najlepszą” to są jakieś śmieszne grosze różnicy w kosztach zużycia energii.
  • Odpowiedz
Przy cenie 65 groszy za prąd. Jak będzie 2 zł za prąd to różnica będzie 450 zł rocznie ;)


@asiajasiabasia: nadal nieopłacalne. Ta lodówka będzie musiała pracować 4 lata by z ceny 1000 zrobiło się ponad 2500.
  • Odpowiedz
Przy cenie 65 groszy za prąd. Jak będzie 2 zł za prąd to różnica będzie 450 zł rocznie ;)


@asiajasiabasia: Mnie wyszło 400 zł rocznie. Jeśli to dla kogoś istotna różnica, no to niech zawraca uwagę. Ja przy zakupie lodówki zwracam uwagę, żeby była jak najcichsza.
  • Odpowiedz