Wpis z mikrobloga

Ale to był dobry SOP. Jeden z najlepszych? Może to być. Mój faworyt - Rise of the Ronin od Team Ninja. Od kapitalnego Nioh 2 bacznie obserwuję co wysmażą.

Zdecydowanie nie spodziewałem się zobaczyć nowej gry od nich, skoro na początku 2023 wychodzi Wo Long: Fallen Dynasty (mix Nioh/Sekiro w Chinach, współprodukuje producent Bloodborne). Zakładając, że gra otrzyma wsparcie (jak Niohy i SoP), to trzeba przyznać, że tempo prac mają świetne (nawet jeśli działają na sprawdzonym silniku i nie robią gier zaawansowanych graficznie).

Rise of the Ronin to gra akcji w otwartym świecie w erze bakumatsu (~ połowa XIX w.), większość gier dzieje się w erze sengoku, więc to miła odmiana. O świetną walkę jestem spokojny (a to bolączka openworldów), byle dowieźli resztę. Koei Tecmo ma duże oczekiwania wobec tej gry, liczą, że sprzeda 5 mln sztuk (2 razy więcej niż Nioh 2), baaardzo ambitny przewidywanie.

Rise of the Ronin wyda Sony, więc prawdopodobnie będzie polska wersja językowa. No i git, więcej osób ogra. Niestety, za to Wo Long: Fallen Dynasty pewnie będzie bez polskiej wersji (wydaje Koei Tecmo, Xbox ma prawa marketingowe i gra trafia do GP).

#ps5 #gry #nioh
Theos - Ale to był dobry SOP. Jeden z najlepszych? Może to być. Mój faworyt - Rise of...
  • 11
@Amenotejiikara: Yakuza tylko ten turowy ostatni spoko był, ale reszta to takie szroty, że nie warto w nie grać szczególnie te pierwsze co polegały na maszowaniu przycisku. Nic dziwnego, że ta seria nie ma jakiegoś ogromnego rozgłosu, bo nie warta tego. Nawet wszystkie części musieli wrzucić we wszystkie usługi abonamentów by to jakoś sprzedać.
@Amenotejiikara: Ty jakiś fanboy serii czy co? Gdyby nie dawali za darmo to nikt tego nawet nie znał chłopie. Tak jak napisałeś małe grono fanbojów głównie na to czeka. Większość ogra jak dadzą znowu za friko w abo i napiszą, że spoko gierka jako zapychacz i tyle.
@Theos: Czemu uważasz, że gra wo long, która wyjdzie na wszystkie platformy będzie bez polskiej wersji? Nigdzie nie ma takiej informacji, niohy są przecież po polsku?
@Rotevil: pewnie nie będzie, a nie, że na pewno, jakieś małe szanse są. :P

Nioh wydawało Sony, dlatego było spolszczenie. Tak, zostało one wykorzystywane w kolejnych wydaniach, nawet bez udziału Sony.

Niestety gry wydawane przez Koei Tecmo nie są dystrybuowane ze spolszczeniem. Podobnie jest z brakiem tłumaczeń gier od innych japońskich twórców wydawanych przez Square Enix czy Bamco (z wyjątkami). Np. takie Forspoken (PS5) będzie u nas bez polskiej wersji, mimo