Wpis z mikrobloga

telefon, ciuchy czy samochód - w obecnych czasach chyba nie stanowią już wyznacznika statusu. Wszystkie wyżej wymienione można wziąć na raty, czy też leasing a pod koniec miesiąca zostawać z niczym XD
  • Odpowiedz
@tentin_quarantino: uchodźca ma przyjść w lachmnach, pytać co to za dziwna płytka w rękach i całować po stopach za miskę kaszy

Jasne, żebym chciała by Ci bardziej zamożni Ukraińcy pomagali biedniejszym. Ale nie widzę świata przez różowe okulary i wiem, że się wszystkiego nie zrzekną
  • Odpowiedz
@gust4v: nie wiem czy też dobry nastrój nie boli. Kiedyś komuś dupa pękła, że Ukraińcy kupują produkty na grilla. Jak mają czelność mieć dobry czas ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Płacz, pokuta, modlitwa, a nie jakieś gryle
  • Odpowiedz
zieeeew

Miałem gdzieś jeszcze jednego screena, ale zgubilem


@xBARTEXx: ej ale to prawda. dla wschodniej swoloczy (czy to z rosji czy ukrainy) jest to wyznacznik statusu. Tak jak dla polaczkow samochod.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xBARTEXx: p0lak biedak pluje na Ukraińców meanwhile imigranci w Niemczech zatrudnieni przez zeitfirmę za niewiele większą stawkę niż minimalna krajowa, #!$%@? z nową 13stką pro. I nikogo to nie dziwi ani nie daje #!$%@? o takie gówno jak kto jaki telefon ma xD
  • Odpowiedz
@xBARTEXx: już tłumaczę dlaczego Ukraińcy biegają z iphonami. Pracuje z większą ilością Ukraińców niz Polaków. Oni już mają taką mentalność. Nie chodzą do restauracji i barów oszczędzają kasę i potem wydają na drogiego laptopa lub telefon lub ubrania. Dla nich to sposób na podbudowanie samooceny. Pytałem ostatnio kolegę który wydał równowartość wypłaty z uwzględnieniem nadgodzin na iPhona i powiedział mi że po prostu chciał mieć iPhona dlatego tak ciężko pracował a
  • Odpowiedz
@daidek88: Przyjaciel, który został w biznesie GSM-owym (zadzwoniłem specjalnie żeby napisać ten wpis) powiedział, że po pierwszych falach napływu przyjaciół że wschodu do Polski w zasadzie nie ma „tanich” iPhonów. Tanich, czyli od 400 do 1500 zł.
  • Odpowiedz
@PAST: Pracuję w branży i trochę śmieszą mnie te teksty wyżej o tym, że musiały przelewy przyjść żeby pisać takie rzeczy. To że Ukraińcy chodzą z Iphonami 13 lub 13 Pro to po prostu... prawda. Codziennie ja sam mam kilka zapytań od osób ze wschodnim akcentem o te telefony - a pracuje nas dziennie na zmianie po 5 osób. I nie biorą na kredyt, tylko normalnie za gotówkę. Trochę to dziwne
  • Odpowiedz
@xBARTEXx: nawet jeżeli Ukrainka ma nowego iphona to zdobyła go pracując - czy to umysłowo, czy fizycznie, czy dając dupy. Ew. pochodzi z bogatego domu. A pożyteczni idioci i trolle piszący takie bzdury dają dupy za darmo albo za jakieś marne kopiejki.
  • Odpowiedz
@xBARTEXx: u mnie w mieście w jednej fabryce Ukraińcy potrafią pracować cały miesiąc, weekendy po 12 godzin dziennie. Wyciągają po 7k na rękę. Podczas gdy Polacy pracują po 8 godzin a weekend to co drugą niedzielę.
  • Odpowiedz
Czy to narracja, że bogaci (bo mają iPhone xD) mają zostać pod ostrzałem? xD


@tentin_quarantino: gros polaków zarabia jakieś grosze i nienawidzi sąsiada któremu się lepiej w życiu powodzi. iphone, lepsze ubranie, lepszy samochód są nieakceptowalnym symbolem bogactwa. Szczególnie że polak-robak pociesza się że na wschodzie mają gorzej a takie bmw na ukraińskich blachach niszczy jego obraz świata i poczucie bogactwa po kupnie kilkuletniego audi po roku zapierdzielu na magazynie w
  • Odpowiedz
Ale to akurat jest fakt. Kiedyś pracowałem z jednym Ukraińcem i kiedyś musiał prosić o tygodniówkę szefa w połowie tygodnia bo wydał całe (niewielkie) oszczędności żeby kupić dziewczynie IPhona.
  • Odpowiedz