Wpis z mikrobloga

na aktualnych sporach armenii z azerami zacząłem się zastanawiać czy kiedy tworzyła się 2 RP nie było szansy, żeby zapewnić polsce dostęp do morza bez rozcinania niemiec na dwa kawałki? w sensie tak jak na obrazku, wzdłuż granicy z litwą zamiast przez gdańsk, wtedy przynajmniej hitler by się nie czepiał o korytarz chociaż pewnie jego nastawiania na napad polski by to nie zmieniło, ale ogólnie rzecz biorąc były jakieś szanse na taką opcje czy raczej nie? #wojna #historia #iiwojnaswiatowa #niemcy #polska
lubiepepsi2137 - na aktualnych sporach armenii z azerami zacząłem się zastanawiać czy...

źródło: comment_1663088131eo1u7wwSbJu4Dh8Aij21w5.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
Hitler i tak prędzej czy później by nas zaatakował. Usprawiedliwianie ataku powodami etnicznymi to banał, który trzeba było powiedzieć, żeby pójść na wojnę.
W rzeczywistości w wojnie chodziło o dostęp do zasobów, i o swego rodzaju wentyl dla silnie nastawionej na produkcję wojenna gospodarki niemieckiej, której zaczynało zwyczajnie brakować kapitału, i bez wojny potężnie by zbankrutowała.
Co oczywiście niczego nie usprawiedliwia.
Pozdrawiam ;)
  • Odpowiedz
żeby zapewnić polsce dostęp do morza bez rozcinania niemiec na dwa kawałki?


@lubiepepsi2137: USA jest rozcięte na dwa kawałki. Alaska nie ma połączenia lądowego z pozostałymi stanami, ani eksterytorialnej autostrady przez Kanadę.

Ale główkuj dalej, może coś wymyślisz.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@lubiepepsi2137: ja mam lepszy pomysł, przyłączyć do Polski wszelkie tereny od Królewca do Lubeki i problem rozwiązany. Jeszcze tylko Niemców przesiedlić poza Polskę, no chyba że ktoś ma słowiańskiego przodka to rozłożyć ich w całym kraju by się rozpłynęli.
  • Odpowiedz