Wpis z mikrobloga

Mireczkowi eksperci z tagu #audio

Pisałem już kilka dni temu, ale spróbuję jeszcze raz.
W oko wpadł mi wzmacniacz Harmana HK6500 za 400zł (chyba okej cena) i teraz szukam do niego zestawu głośników stereo.
Wymagania:
- głównie podłogówki (jeśli monitory to musiałbym dokupić podstawki, bo aktualnie nie ma jak ich postawić)
- brzmienie - raczej przyjemna V (basy + wysokie) z zarysowaną górą
- do pokoju ok 15m, głośniki w odległości ok 2,5-3m od słuchacza
- dobrze by było (ale to nie wymóg konieczny) aby bass reflex był z przodu - nie planuję dużej odległości od ściany
- budżet 600-700zł, używki jak najbardziej

Ewentualnie jeśli będzie jakaś inna ciekawa propozycja za wzmacniacz (słyszałem dobre opinie o Denonie 520AE, który chodzi tez w cenie 400zł) + kolumny do 1100-1200zł to tez chętnie przyjmę.

Dla porównania wcześniej miałem Microlab Solo 7c i byłem z nich bardzo zadowolony, ale chyba pora wejśc na poziom wyżej.

#kinodomowe
  • 6
@Yaggar: Jak chcesz przyjemną V no to polecę absolutnym destroyerem w tej cenie: Heco Cantata MKII, nawet jest para na olx. Ciężko znaleźć lepiej grające kolumny w tej cenie. Na plus jest też to, że otwór bass reflex jest z przodu więc można ustawić dość blisko ściany, co będzie miało znaczenie w pomieszcezniu 15m
@steven_senegal: no niestety właściciel nie chce w ogóle zejść z ceny. Poszukam jeszcze jakichś innych modeli i najwyżej jeśli nic ciekawego się nie znajdzie to wtedy zastanowię się nad Heco