Wpis z mikrobloga

Cześć, czy mamy tu jakiegoś agenta ubezpieczeniowego? Może kogoś kto prowadzi jakaś multiagencję? Niezależna albo sieciówki typu CUK, bez znaczenia. Miałbym kilka pytań od strony wejścia w tego typu biznes :) #ubezpieczenia
  • 19
@Qojot: ooooo Panie :D Ciężki rynek, walka o klienta, bez bazy klientów ciężko zacząć :D

Zawsze powtarzam, zadawaj pytania tutaj, niektóre osoby nie będą chciały odpowiadać na niektóre pytania a tak pozbierasz z kilku źródeł :D
@OrzechowyDzem: Chodzi mi o podstawowe rzeczy. Da się z tego wyżyć dzisiaj? Lepiej niezależny czy związany z jakaś sieciówka? Jak wyglada wejście w branże? Egzamin państwowy + egzaminy u poszczególnych TU? Pracuję w branży, jestem blisko związany z likwidacją szkód komunikacyjnych, także coś niecos tam o rynku wiem. Możemy przejść na priv jak nie chcesz tutaj :)
@Qojot: Nie mam czasu na rozległe wypowiedzi na pw, dlatego lepiej, żeby też koledzy coś uzupełnili. Imho lepiej multiagent, bo masz szerszy wachlarz możliwości i nie jesteś uwiązany. Da się wyżyć, ale ciężko rozbujać na początku (ile ludzi tyle pomysłów na to), wejście w branżę to najlepiej dogadanie się z jakąś multiagencją i oni już się zajmą skierowaniem Cię na szkolenia wymagane przez ustawę.
@Qojot z tego co pamiętam egzamin główny 152h plus do każdej firmy 48h ale to formalność większość wygląda tak że dają odpowiedzi. Ale dają je dopiero jak się upewnią że żadna kontrola nie przyjechała XD ogólnie patola w UJ. Agentów masz kupę na każdej ulicy a dobrych ludzi od odszkodowań brakuje, nie lepiej brać % od odszkodowania wywalczonego skoro siedzisz w likwidacji?
@sayanek: a jak wyglądają te egzaminy? Zdalne czy stacjonarne teraz? Jakieś szkolenie stacjonarne przed egzaminem? Siedzę dalej na etacie i ciekawi mnie czy dałoby radę pogodzić egzaminy z bieżącą pracą. Zastanawiałem się właśnie na opcjach typu „niezależny partner” np w CUK - ciekawi mnie czy potrzebny jest lokal na początek czy można to traktować jako dodatkowe źródło dochodu. Jak wyglada orientacyjna ilość klientów/polis w miesiącu żeby wyjść na plus?
@Qojot: dawno nie byłem na żadnym szkoleniu takim :D więc nie powiem, kiedyś były stacjonarne ale jak po covidzie to wygląda? To jakiś młodszy agent by musiał napisać :D

No policz same koszty, na sam zus (no chyba że się łapiesz na mały ZUS) i podatki musisz zrobić z 25-30 tysięcy przypisu z komunikacji, czyli 25-60 polisa Oc (zależy od miasta i klientów) albo kilka dużych pakietów, dolicz koszta sprzętu dojazdów
Do tego koszty jakiegoś programu dla agentów żeby sobie stworzyć tą bazę (osobiście korzystam z Agent M6 i jestem zadowolony, bo oprócz samej bazy mają opcję wysyłania SMS przypominających do klientów, możliwość drukowania raportów czy listy polis do wznowienia co miesiąc żeby o niczym nie zapomnieć a nawet wydruków na listy jeśli ktoś niema komórki, mają nawet swój kalkulator do liczenia, ale ostatnio średnio działa i korzystam z czegoś innego)

Ogólnie troszkę
@Qojot: Powiem Ci tak: Jeżeli nie masz z czego żyć oprócz ubezpieczeń to pierwsze dwa lata będziesz dokładał do tego interesu. Po dwóch latach jak już masz drugą falę odnowień i klienci dotychczasowi zaczynają Cię polecać to zaczyna się zarabiać.

Co do uprawnień: Robisz najpierw egzamin 100 pytaniowy (wymagane minimum wykształcenie średnie, niekaralność oraz polskie obywatelstwo. Potem egzaminy produktowe z każdej firmy którą chcesz mieć w portfelu. Koszt to 20 zł
@fromasz56: To o konkurencji to było pół żartem w odniesieniu do całej branży, nie mam aspiracji bycia wykopowym ekspertem :D jak wyglada dostęp do systemów ubezpieczycieli? Każdy ma swój? Czy łącza się one w jakaś jedna porównywarkę (mówię tu o niezależnym agencie, ci z sieciówki pewnie dostają od centrali takie narzędzie)? Rozumiem ze działając w ramach sieci i tak musisz robić egzaminy u wszystkich ubezpieczycieli których taka sieć ma w ofercie?
nie mam aspiracji bycia wykopowym ekspertem


Niema ludzi nieomylnych tak i ja jak i inni czasami bzdurę napiszą i zawsze warto się udzielać czy poprawić :)
Przy takiej ilości firm idzie palnąć czasami na szybko jakąś bzdurę.

jak wyglada dostęp do systemów ubezpieczycieli? Każdy ma swój?


Tak

Czy łącza się one w jakaś jedna porównywarkę (mówię tu o niezależnym agencie, ci z sieciówki pewnie dostają od centrali takie narzędzie)?


Większość dużych multi
@sayanek: Dziękuje za odpowiedzi, trochę mi to wszystko klaruje. Czy egzamin ten państwowy na agenta, organizowany jest przez jakiegoś ubezpieczyciela, czy raczej jakiś organ państwowy? Nie mogę znaleźć precyzyjnej informacji w tym zakresie. Czy można najpierw pozdawać egzaminy, a dopiero później założyć DG? No i może jakieś wskazówki na pozyskiwanie klientów? Podejrzewam ze samo siedzenie w punkcie nie wystarcza? :)
@Qojot: Pierwsza firma w której będziesz chciał zdawać 48h zorganizuje duży egzamin 104h podstawy + 48h ich (152h łącznie)

Czy musisz mieć DG nie powiem Tobie, za dawno nie robiłem egzaminów :D
No i może jakieś wskazówki na pozyskiwanie klientów? Podejrzewam ze samo siedzenie w punkcie nie wystarcza? :)


@Qojot: No na starcie niema mądrych, zostaje agresywne pozyskiwanie klientów plus reklama w okolicy.
Jeśli będziesz mieć biuro to bardzo ważne żeby nie mieli problemu z parkowaniem klienci no i żeby biuro było z łatwym wyjściem, żebyś nie musiał lecieć z 6 piętra żeby zrobić zdjęcia do AC :)