Wpis z mikrobloga

Zamowilem sobie telefon Oppo Reno 7 Lite 5G ale troche nastraszyly mnie recenzenty z jutuby, ze ekran ma "slaba jasnosc maksymalna w trybie automatycznym" bo tylko 600 cd/m². Obecnie mam realme 8 pro i tutaj jasnosc maksymalna podaja w necie, ze jest 1000 cd/m². Oba tel maja jasnosc standarowa rowna 430 cd/m². Moje pytanie brzmi czy jesli i tak zawsze mam wylaczona automatyczna jasnosc ekranu i u mnie zawsze ustawiona jest na okolo 90% niezaleznie od warunkow w sensie nic sie nie rozjasnia ani nie zciemnia tylko ciagle swieci tak samo to czy ta maksymalna podawana jasnosc 600 lub 1000 w zaleznosci od tel jest w ogole uzywana u mnie czy jesli automat mam wylaczony to oba ekrany tak samo beda swiecily i nie zauwaze zadnej roznicy czytaj swieca na max 430? Krotko mowiac czy jesli automat mam wylaczony to oba ekrany swieca na max 430? I generalnie jesli zle rozumuje to czy zauwaze roznice w swieceniu ekranu i faktycznie ta max jasnosc 600 jest az taka slaba przy korzystaniu z tel normalnie w pomieszczeniu? Prosze o wyjasnienie kogos kumatego o co tutaj chodzi bo moge jeszcze zrezygnowac z zakupu :)
#pytanie #telefony #smartfon #orange #play #plus #tmobile #elektronika #telefon
  • 8
  • Odpowiedz
@kamil-tika: Aaa to juz rozumiem nowy zakup xd
Z tego co piszesz to ja to rozumiem ineczej - jeśli w Realme miałeś cały czas ustawioną jasność na sztywno na 90% gdzie jaasnosc maksymalna to 1000 cd/m² to jeśli oppo maxymalną jasność ma 600 cd/m² to tak będziesz widział różnice i nie osiągniesz na nim takiej jasności jak w starym realme.
Ale nie wiem bo nie mam wiedzy na ten temat,
  • Odpowiedz
@kamil-tika: moim skromnym zdaniem, za to po kilkudziesięciu latach doświadczeń, nawet jeśli będzie zauważalna kosmetyczna różnica, to po góra tygodniu twój mózg przestanie ją zauważać, jeśli tego poprzedniego przestaniesz używać, więc nie ma to kompletnie żadnego kluczowego znaczenia. Co lepsze, mam tu trzy różne telefony o różnych ekranach i jasności i do tego jeden OLED i mogę je tak ustawić że świecą tak samo, tylko OLED ma różowy odcień zamiast
  • Odpowiedz