Wpis z mikrobloga

#wojna #rosja #polityka #ukraina

Mnie martwi jedna rzecz. Ruscy za chwilę dostaną coraz to większe bęcki i można byłoby się mocno cieszyć z tego tytułu. Wizerunkowo Rosja już i tak w Europie jest w czarnej dupie. Kraje nakładają coraz to większe sankcje co dla gospodarki Rosji będzie miało znaczący wpływ w okresie jesienno-zimowym.

Gdzieś tam w środku mam takie przekonanie że Ruscy coś odpierdzielą w postaci zrzucenia broni jądrowej na terenie Ukrainy. I teraz najlepsze - nikt im za to NIC nie zrobi ... niestety.
  • 21
@kejmilek: Pytam się szczrze - jakie konsekwencje wyciagnie Zachód jeśli Rosja odwali taki numer? Nałożone zostaną kolejne sankcje? NATO zaatakuje Rosję? Ja w to bardzo wątpie niestety. Z perspektywy Polski byłaby to niewyobrażalna sytuacja - pomijam już fakt, że to byłby jeszcze większy eksodus ludności cywilnej z terenów Ukrainy.
@StalowyOjciec: Gdzie niby moje słowa przekleili?
@LosB: No właśnie się zastanawiam nad tym jakie kroki byłyby podjęte? Wydaje mi się,
@brokenik: Niby USA i UK zobowiązało się do ochrony ukrainy jeżeli wystąpi realne zagrożenie użycia broni jądrowej. Dlatego Rosja nawet raz nie zająkneła się o użyciu tej broni w tym konflikcie. Straszyła tylko zachód, nigdy Ukrainę.
@kejmilek: Zamknięcie kontaktu rozumiem, tylko mając obraz i wizję tego, że z czasem gospodarka im walnie i utłucze sobie ryj to jaka będzie kolejna ścieżka? Przyznanie się do porażki na wojnie z Ukrainą będzie i jest podejrzewam nie do przełknięcia dla obecnych elit politycznych. Moim zdaniem ten konflikt będzie eskalował coraz bardziej.
@BaRi: Wydaje mi się że te gwarancje nie są poparte raczej niczym. To że USA daje Ukrainie olbrzymie
@brokenik: no i jeżeli jakiekolwiek państwo zostałoby zlikwidowane atomówkami, a nie posiadałoby swoich głowic, to wydaje mi się, że taki akt nie zostałby obojętny i w dobie tak szybkiego obiegu informacji Rosja nie miałaby żadnych sojuszników.
@brokenik: to był tak naprawdę wiążący zapis memorandum, że mocarstwa pomogą w obronie jeżeli zaistnieje zagrożenie nuklearne. Nie pomoc w wypadku napaści, tylko obrona w wypadku ataku nuklearnego.

W wypadku użycia broni nuklearnej cały świat się odwróci od Rosji, stworzy precedens jakiego świat nie widział.
@brokenik: pytanie brzmi też w jakiej skali, czy atomówki spadałyby na ośrodki rządzące (stolica), co faktycznie wskazywałoby na wolę aneksji, czy jednak na duże miasta, co wskazywałoby na wolę ludobójstwa, czy narodo-bójstwa.

Co by nie było, to wydaje mi się, że historia zna już przypadki próby wykorzenienia dużego narodu, co po prostu jest powiązane z niekończącym się buntem, rebeliantami, czy strajkiem włoskim/sabotażem, a tym samym wyhamowaniem rozwoju, bo państwo anektujące musi
@BaRi: Ja się boję tego precedensu bo moim zdaniem to co pokazuje Rosja w chwili obecnej wykazuje raczej nieobliczalność ich działania. Skoro mit na którym budowali swoje groźby przez ostatnie 50 lat #!$%@?ął o beton to jedyne na co ich stać to działania nielogiczne.
@patrolez: Myślę, że ich atak byłby na tyle spektakularny aby zwrócić uwagę i podnieść morale społeczne. Kto wie co im w głowie siedzi.