Wpis z mikrobloga

#komputery #grykomputerowe

Siemano, może głupie pytanie ale wolę się upewnić, żeby wyeliminować ewentualny problem. Ostatnio przepalił mi się przedłużacz, do którego miałem podłączone wszystkie kable od komputera. Tymczasowo zacząłem używać takiego zwyczajnego i zauważyłem, że niektóre nowsze gry zaczęły mi mocno gubić klatki i potrafią freezować na jakieś 2-3 sekundy co jakiś czas. Możliwe, że to kwestia przedłużacza? Ma on jakiś wpływ na wydajność gier, czy może problem leży gdzieś indziej? Z góry dzięki.
  • 10
@Dajnoxes: O tyle dobrze, choć kwestii z popaloną kartą się nie spodziewałem. Mam nadzieję, że tak nie jest bo poza spadkiem fps i freezami nie mam jakichś graficznych artefaktów na ekranie, nie wywaliło mi blue screena ani żadnych innych niepożądanych rzeczy.
@cybulion: W sumie to nie od razu po spięciu. Jeszcze tydzień temu wszystko ładnie śmigało. Dishonored 2 na przykład ogrywałem gładziutko na maks. ustawieniach w ponad 60 klatkach, z kolei zacząłem ogrywać remake Mafii, później Mafia 3 i obie te gry mają spadki fpsów i freezy. Włączyłem na chwilę Wiedźmina 3 i w nim też zaczął się ten problem pojawiać.
@cybulion: Włączyłem teraz z kolei AC: Origins i ta gra działa mi nawet lepiej niż kiedyś. Mam wrażenie, że może problem wynika tylko i wyłącznie z samej Mafii 3 i remake'u jedynki. Coś ewidentnie jest spieprzone z tymi grami.