Wpis z mikrobloga

Skąd się może brać wysypka na pośladkach i jak się jej pozbyć? ('')

Chyba wszystkie najważniejsze porady z Internetu już wprowadziłem w życie, tzn. codzienne prysznice i zmiana bielizny, luźne bokserki 100% bawełny, co jakiś czas robię peeling, ale to cały czas powraca, a ostatnio nawet jakby się pogorszyło. Pościel piorę regularnie, tak samo piżamę i już nie mam pomysłu. Nigdzie indziej wysypki nie mam.

Został mi dermatolog? Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły, co może to powodować? Możliwe, że to detergenty stosowane do prania?

#zdrowie #medycyna może #kosmetyki
  • 15
@cutecatboy: Siedzisz za dużo na dupie, 490zł się należy za poradę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Coś w tych zaskórnikach jest, że jak co jakiś czas się intensywnie nie wypocimy to skóra przestaje być gładka. Może bańki (ʘʘ), ostatnio pół żartem pół serio był temat, czy powinniśmy się naświetlać słońcem oczywiście prawidłowo po kilka minut, ale bez gaci (bez kremu to wiadomo), to chyba
@KollA: domyślam się, że dużą rolę odgrywa tutaj siedzenie, ale robotę mam niestety taką, że siedzę, i nic z tym nie zrobię (,) cóż, będę kombinował, bo nie wygląda to zbyt estetycznie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@cutecatboy peeling mechaniczny może pogarszać sprawę przy zmianach skórnych, przejdź na enzymatyczny.

Alergia na środki czystości, proszki do prania też jest możliwa, jeśli coś zmieniales niedawno. Ciężko powiedzieć. To wygląda jak sucha wysypka czy takie bardziej wypryski? Jeśli wypryski to ja bym spróbowała przecierać jakimś afronisem albo choćby srebrem koloidalnym, a jak raczej nie, to kupić jakieś antyhistaminy bez recepty i obserwować.
@fuechsinn: nie wiem jak to nazwać, głównie takie czerwone kropki, te największe są wypełnione półprzezroczystym płynem, więc to takie jakby pryszcze, a nie sucha wysypka, ale jest ich bardzo mało. Większość to takie czerwone kropki.

Do prania używam kapsułek i płynu do płukania, tego samego od wielu miesięcy, więc nie wiem, dlaczego to miałoby się od tego nagle nasilić ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale będę próbował po
@cutecatboy hm, to ja bym ewidentnie odstawiła peeling mechaniczny, bo może ci to bardziej roznosić i podrażniać.
Spróbowałabym podejść do tego jak do trądziku i przecierała jakimś afronisem albo nie wiem tonikiem jakimś z kwasem salicylowym i patrzyła co się dzieje.
Kwasy też mają właściwości złuszczające, jednocześnie działają antybakteryjnie i powinny to zasuszyć.
@fuechsinn: A jakieś nawilżenie do tego? Wystarczy jakiś zwykły balsam do ciała, czy może póki co odpuścić sobie takie rzeczy i tylko myć i nakładać coś antybakteryjnego? Przerzucić się też na coś do mycia antybakteryjnego, jakieś mydło/żel itp.?
@cutecatboy ja bym zwykłego balsamu chyba nie nakładała z obawy o pozapychanie skóry. Bardzo dobre opinie przy rogowaceniu okołomieszkowym i innych kostkach na ciele zbiera np. CeraVe balsam wygładzający, też zawiera i trochę kwasu salicylowego i substancje nawilżające. W tej serii jest też żel do mycia.

Alternatywnie można pójść w np. w delikatne żele dla dzieci z Rossmana z Babydream, mają też krem Babydream Intensiv Pflegecreme, który zawiera w składzie srebro i
@fuechsinn: mam akurat taki zielony CeraVe, co prawda używałem go do twarzy, ale zdaje się mnie ostatnio mocno wysuszać, więc zużyję resztę na tyłek (òóˇ) dzięki za pomoc, będę teraz powoli kombinował z różnymi kosmetykami, może coś pomoże, bo aż wstyd się pokazać nago w takim stanie (,)