Wpis z mikrobloga

#pytanie #wiara #chrzescijanstwo #afera

Pytanko mam. Trafiłem ostatnio na zdjęcie bilboardu z napisem 'kogo boli krzyż?'. Coś o tym że ludzie są za krzyżami w miejscach publicznych. Za akcję odpowiedzialna jest fundacja fidei defensor. Fundacja która z jednej strony walczy o wolność religii, z drugiej strony z tego co można wyczytać na ich stronie, walczą tylko o jedną jedyną słuszną religię.

Na ich stronie znajduje się projekt ustawy o obrazie uczuć religijnych. W tabelce z uzasadnieniem jest najpierw wymienione kogo bronią (osoby powołujące się na pismo święte, broniące prawa do życia i postępujące wedle chrześcijańskich wartości), natomiast później jako przykład jest podany pracownik IKEI, który w moim odczuciu za dużo z obroną prawa do życia nie miał wspólnego. Cytując pierwszy z brzegu artykuł z prawo.pl (https://www.prawo.pl/kadry/zwolenienie-pracownika-ikea-za-wpis-o-spolecznosci-lgbt,513419.html):

na wewnętrznym forum internetowym zamieścił komentarze atakujące społeczność LGBT. Oprócz jego opinii, zostały one wzbogacone cytatami z Biblii. Chodziło o fragmenty: "Biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich" oraz "Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich”.


Dodatkowo, co jest bardzo ciekawe, fundacja jest finansowana z funduszu sprawiedliwości, przez ministerstwo sprawiedliwości. Skoro to za moje pieniądze, to postanowiłem że skrobnę im maila i kulturalnie spytam się co mieli na myśli:

---
Dzień dobry,
znalazłem na Państwa stronie tabelkę na temat projektu ustawy o obrazie uczuć religijnych.
Moją uwagę przykuł punkt o pracowniku ikei. Z tego co mogę znaleźć w artykułach różnych redakcji, pracownik najpierw wyraził opinię o osobach homoseksualnych że sieją zgorszenie, a następnie dopisał cytat z biblii o topieniu osób homoseksualnych oraz o ukamienowaniu ich.
Czy popierają państwo tego typu wypowiedzi, że osoby homoseksualne zasługują na śmierć przez ukamienowanie?

Biorę także pod uwagę drugą opcję, że było inaczej niż opisują media, natomiast wyrok sądu z tego co widzę przychylił się do kierowniczki która postanowiła zwolnić pracownika, uzasadniając to faktem że wpis nie składa się wyłącznie z cytatu.

Zgodnie z informacjami do których dotarłem, niewiele ma to wspólnego z obroną prawa do życia, z kolei jeżeli chodzi o chrześcijańskie wartości, chciałbym się dowiedzieć czy to są właśnie wartości o które państwo walczą.

Pozdrawiam,
---

Dodatkowo mam pytanie, czy wiecie gdzie mógłbym jeszcze się spytać czy to są na pewno wartości ktorych bronią?
Pobierz KrojonyAnanas - #pytanie #wiara #chrzescijanstwo #afera

Pytanko mam. Trafiłem osta...
źródło: comment_16628978133bCVAeLGSmFVQxQEDditzT.jpg
  • 1