Wpis z mikrobloga

2225 + 1 = 2226

Tytuł: Sezon Burz
Autor: Andrzej Sapkowski
Gatunek: Fantasy
Ocena: ★★★★★★★★

„Sezon Burz” to ostatnia w kolejności wydania książka o przygodach Geralta, jednak opowiada ona o wydarzeniach mających miejsce przed polowaniem na strzygę w Wyzimie. Wygłodniali przygód Wiedźmina fani czekali latami i… trochę się rozczarowali.

Intryga rozpoczyna się od kradzieży należących do bohatera mieczy, a następnie wędruje od questa do questa, zanim główny wątek zostanie rozwiązany. Jest trochę gorzej niż poprzednio, ponieważ sklecenie wszystkich wątków w jednej powieści wprowadza chaos, ale zachowane zostało rzemiosło w posługiwaniu się słowem, a to moim zdaniem bardzo istotne.

#bookmeter
kulfon_wulkanizator - 2225 + 1 = 2226

Tytuł: Sezon Burz
Autor: Andrzej Sapkowski
...

źródło: comment_16627902153sFmxak6lWz736aJDYjXPY.jpg

Pobierz
  • 10
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (7.4 / 10) (14 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-10-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-04-27 - Użytkownik ali3en ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
2\. 2022-03-06 - Użytkownik thus ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) -
@kulfon_wulkanizator: jak to czytałem, to miałem takie niedające się odpędzić poczucie, że Sapek jak to pisał, to chciał trochę liznąć sukcesu gier, odkroić jakiś kawałek tortu dla siebie (to były czasy przed ugodą z CDPR jeszcze). I największy mój zarzut że jest to nadal Sapek, to jest ten sam Wiedźmin którego znamy z opowiadań i pięcioksięgu, nie jest to zrobione nawet na #!$%@?, tak jak piszesz. Ale zabrakło chyba serca do
@thedestroyerofeels: @kulfon_wulkanizator:
Jestem praktycznie pewien, że ta ksiazka zostala zlozona z 3 zupelnie niepowiazanych opowiadan, ktore Sapek kiedys napisal i uznal, ze sa slabe, wiec ich nie opublikowal.
Nastepnie, czy z wlasnej woli czy pod naciskami wydawcy, zeby skorzystac ze zwiekszonej popularnosci Wiedzmina, wyjal z szafy te 3 niepasujace do siebie, slabe opowiadania, dopisal troche tresci zeby jakos je polaczyc i #!$%@?, pora na CSa.