Wpis z mikrobloga

@dd350: hmm, Kuba jest uznawana jako State Sponsor of Terrorism od 2021 roku, więc w momencie waszej podróży nie było problemów. teraz podobno jakikolwiek pobyt na Kubie ma wykluczać z ESTA, ale jakiekolwiek oficjalne potwierdzenie trudno wyszukać. z drugiej strony jest też sporo informacji, że tylko taki pobyt po 2021 ma wykluczać. więc szukam kogoś, kto był właśnie na Kubie w okresie 2015-2021 i wjeżdżał do USA w ostatnich tygodniach, aby
@Sewen7777: https://fr.usembassy.gov/visas/nonimmigrant-visas/restrictions-use-esta-affecting-french-nationals/
chyba jednak masz rację

Additionally, if you have traveled or resided in Cuba on or after January 12, 2021, please be advised that you will need a visa in order to travel to the U.S.

The law does not prohibit individuals in these categories from traveling to the United States, but a traveler not eligible for ESTA cannot be admitted into the country without a valid U.S. visa in
@dd350: tak, przewertowałem internet w poszukiwaniu jakiejś potwierdzonej informacji, ale jej nie ma. właśnie liczę na to, że to co pisze ambasada francuska to prawda. ten przypadek z tripadvisora jest jeszcze zrozumiały, bo gość leciał bezpośrednio z Kuby w 2022 roku, a więc już w momencie, gdy Kuba jest uznawana przez USA jako State Sponsor of Terrorism.
@dd350: to może być jeszcze osobna kwestia niezwiązana z tym. ale dostałem właśnie info od jednego ziomka, którego dziewczyna dzisiaj wleciała do usa (z europy) i nie miała żadnych problemów na granicy mimo pieczątki z Kuby z 2018.
@Sewen7777 byłem na Kubie wraz z dziewczyna w 2019 w celach turystycznych, myślisz, że mi odrzucą wniosek ESTA? Chcemy w 2024 z rozowa wybrac sie na podroz poslubna do USA
@Sebb521: teraz to jest doprecyzowane na oficjalnej stronie CBP, że chodzi tylko o podróże po 12 stycznia 2021 roku.

The U.S. Department of State designated Cuba as a State Sponsor of Terrorism (SST) on January 12, 2021.

With limited exceptions, a traveler who is found to have visited Cuba on or after this date is not eligible for travel under the Visa Waiver >Program (VWP) using an Electronic System for Travel