Wpis z mikrobloga

  • 33
Sądzę, że cechą ludzkiej psychiki która powoduje najwięcej cierpienia na świecie jest mechanizm wyparcia i umiejętność dostosowania się do sytuacji.

Racjonalny umysł patrząc na to co wyrabia się na świecie:

1. Wirusy zabijaja miliony osób.
2. Niedaleko jest wojna i masa cierpień
3. Nadchodzi kryzys ekonomiczny

Po prostu zaprzestałby rozmnażania w skrajnie niesprzyjających warunkach aby nie skazywać na to cierpienie nowych pokoleń.

Człowiek jednak przez swój mechanizm wyparcia odwraca uwagę od negatywów życia i wmawia sobie z uporem maniaka jest super jest super....

Zdjęcie poglądowe

#antynatalizm #psychologia #depresja
galek - Sądzę, że cechą ludzkiej psychiki która powoduje najwięcej cierpienia na świe...

źródło: comment_1662747823DY5jMkN9fWa7OFGlB9pihp.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
@galek: Nic jeden raz się nie zdarza. Logika wystarcza. Leki bierze się rano i wieczorem a nie w popułudnie cie*niaku. Jeśli wyznacznikiem zdrowia jest niepisanie tego co ja piszę to będę jadł te leki do śmierci. ( ͡° ͜ʖ ͡°) no popatrz. A niby mózg to tylko chemia, którą łatwo można chemią zmienić. No chyba coś nie tak ta wasza biologia działa bo ja na serio
  • Odpowiedz
@galek: Nie. Naprawdę zrobię to z tym nasieniem. Tylko w przyszłości jak trochę się uspokoję. Skoro ja mam przymus z wami pisać i męczyć się sam ze sobą to moje dziecko też będzie musiało. I zrobię to ze spokojnym sumieniem. Bo ja też się nie prosiłem o urodzenie i wolałbym nie istnieć. Nie ma silniejszego argumentu niż ten na moją korzyść. Miłego dnia.
  • Odpowiedz