Wpis z mikrobloga

Chyba się to doniesienie nie odbiło na Wykopie szerokim echem:

Przedstawiłem ofertę polskiego przemysłu zbrojeniowego, adresowaną szczególnie do państw zachodu Europy, by zamawiały u nas armatohaubice Krab dla Ukrainy; to będą dobrze zainwestowane pieniądze – powiedział w czwartek (8 września) w Ramstein wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak.


#ukraina #polska #wojna

Źródło:
https://radiokielce.pl/955683/polska-przedstawila-oferte-by-panstwa-europejskie-kupowaly-u-nas-kraby-dla-ukrainy/
Pobierz Okcydent - Chyba się to doniesienie nie odbiło na Wykopie szerokim echem:

 Przedsta...
źródło: comment_1662733685CrCTD0aibNknOIPsEoczxP.jpg
  • 29
@MostlyRenegade: Moja hipoteza, bez żadnych podstaw zaznaczam, jest taka, że chcą "wyprać" zniknięcie polskich armatohaubic. Że niby dopiero teraz zniknęły.

Teoretycznie wojsko odebrało 80 krabów. Były też doniesienia, że HSW ma w ramach kontraktu ukraińskiego pierwsze 8.
Oficjalnie na Ukr poszło 18. Potem były doniesienia przy wizycie Błaszczaka w Kijowie, że jeszcze coś dotarło. Był filmik z najmniej 10 krabami. Ostatnio się pojawił filmik z bodaj 20 krabami na platformach kolejowych.
@Okcydent: nie wiem, o jakiej perspektywie czasowej tu mowa. Nawet jeśli założymy, że na Ukrainę trafiły wszystkie wyprodukowane kraby, potrzeby Ukraińców są wielokrotnie większe (jeśli przyjąć proporcję wg polskiego zamówienia na K9). Tego typu deklaracje Błaszczaka miałyby sens, gdyby wozy były dostępne od ręki w fabryce lub z zapasów wojska, ale ani jedno, ani drugie nie ma miejsca.
@FLAC: Po pierwsze Niemcy wysłali sporo uzbrojenia, a nie tylko przeterminowane rakiety (wszyscy wysyłają najpierw te przeterminowane rakiet- zmagazynowane). Po drugie rząd PO wysyłał już broń jak tylko zaczęły się pierwsze walki w Donbasie w 2014. Po trzecie dzięki PO to mamy co wysyłać na Ukrainę, bo PIS przed wojną kupował uzbrojenie w małych ilościach + anulował całą modernizacje wojska, obudzili się dopiero jak wojna się zaczęła.
jakby rządziło PO to byśmy zrobili dla ukrainy tyle co niemcy, czyli wysłali przeterminowane rakiety z których połowa nie odpala.


@FLAC: wiadome, łatwo jest krytykować opozycję z rzeczy na które nie może mieć wpływu. To nic że wszystkie partie (poza mniejszością rosyjską) od początku popierały Ukraine