Wpis z mikrobloga

Elo, orientujecie się jak wygląda aktualnie wjazd i wyjazd z Ukrainy po cywilnemu? Chcemy ze znajomymi skoczyć do Lwowa na wycieczkę. Mogą być jakieś problemy z wjazdem na Ukrainę "bez celu"? Da się przejść bez kolejek np. na Medyce? Będę wdzięczny za każdą w miarę świeżą informację.

#ukraina #lwow #podroze
  • 16
@mondrymiszcz bierzemy pod uwagę tylko przejście piesze, także nie zabierzemy ze sobą zbyt wielu rzeczy. Argument o pomocy humanitarnej chyba odpada. Myślę, że pieszo nie powinno być kolejek. Zadzwonię do straży granicznej jak to wygląda teoretycznie ale dobrze byłoby mieć informację od kogoś z autopsji.
@Djoki: tylko pociąg, jest jedna kolejka na Medyce dla UE i nie UE więc w #!$%@? czekania. Powrót wozem to jakieś 8h stania. Nie ma problemu z wjazdem, nie obchodzi ich po co jedziesz. Jeżeli wieziesz humanitarkę to masz wjazd bez kolejki, ale nie wyjazd. Jak wam się chcę to mam kościół mormonów we Lwowie który trzyma uchodźców i chętnie przyjmie rzeczy, ale imo nie ma sensu w tej chwili. Pociąg
Jak wieziesz pomoc humanitarną to w Hrebennym miałeś szanse wrócić bez kolejki ale musisz mieć dokument że wwziozłeś i zostawiłeś w punkcie pomoc, tak robiliśmy do końca sierpnia, teraz dary będziemy wozić przez Dołhobyczów ale jeszcze nie wiem jak będzie wyglądał powrót.
Wracając do tematu to nie ma problemu z przekroczeniem i powrotem przez granicę.
@trzydrzwiowypentaptyk aaa, czyli ze Lwowa również prosto do Przemyśla pociągiem. To chyba powinno skrócić czas odprawy. Czyli załatwić bilety wcześniej i z transportem nie powinno być żadnego problemu.

Powiedz mi jeszcze, orientujesz się jak teraz wygląda turystyczna strona Lwowa? Są otwarte restauracje? Znajomi znajomych mówili, że Lwów wygląda identycznie jak rok temu.
@Djoki: identycznie na pewno nie, dalej są pozasłaniane pomniki i część zabytków, w niektórych miejscach nie wolno robić zdjęć. Knajpy raczej pootwierane, ale to też jest mocno zmienne. Szczerze mówiąc mało turystycznych rzeczy robiłem (poza waleniem wódy), więc tu nie podpowiem.