Wpis z mikrobloga

Obejrzałem ten materiał i przez chwilę było mi ich szkoda, natomiast od razu przypomniałem sobie że oni przyjechali tam mordować niewinnych ludzi, prowadząc wojnę napastniczą z chęcią zdobycia terytorium i podporządkowania sobie innego narodu. Mogli wybrać dezercję albo więzienie, a wybrali zdychanie w błocie ze świadomością że mordują niewinnych ludzi którzy po prostu bronią swojej
ojczyzny. Taki już los mongolskich ludów wyznających kult jednostki

https://mobile.twitter.com/TheDeadDistrict/status/1567578373139881984

#wojna #ukraina #rosja
A.....i - Obejrzałem ten materiał i przez chwilę było mi ich szkoda, natomiast od raz...

źródło: comment_1662634323iHPjf42kHTCxza7tpu8mwk.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
Mogli wybrać dezercję albo więzienie


@Aplikacja_TelaDei: Większość żołnierzy pochodzących z samej Rosji ma możliwość odmowy wyjazdu i odejścia z armii - Rosja formalnie nie jest w stanie wojny i prawnie nie mogą nikogo zmusić do walki.
  • Odpowiedz
@wjtk123: Ci z Ługandy i Donbabwe nie mają... ale, w sumie sami poszli za ruskimi agentami wpływu oddzielając się od Ukrainy, więc mają co chcieli.

Szkoda tylko dzieciaków, które miały 8 lat w 2014 roku, a teraz w wieku lat 16 ich wcielają siłowo do wojska.
  • Odpowiedz
Do woja szło sie w wieku 20 lat


@analnedoznaniachomikasyfilityka: We w miarę normalnych krajach.

Donbabwe i Ługanda już totalnie przetrzebiły swoją męską populację, więc szukają gdzie się da. Oficjalnie podnieśli wiek poboru do 65 lat (źródło), a i podobno nawet czternastolatków wcielali (źródło) - choć źródło jest proukraińskie. Szesnastolatków nawet Ukraińcy do niewoli wzięli w jakimś oddziale Ługańskim/Donieckim, choć teraz źródła nie potrafię odszukać.
  • Odpowiedz
Większość żołnierzy pochodzących z samej Rosji ma możliwość odmowy wyjazdu i odejścia z armii - Rosja formalnie nie jest w stanie wojny i prawnie nie mogą nikogo zmusić do walki.


@wjtk123: tylko teoretycznie
  • Odpowiedz
@wjtk123: Tak wygląda teoria. Praktyka natomiast wygląda tak, jak można się po Rosji spodziewać - żołnierze są zastraszani, bici, więzieni w piwnicach dopóki nie zgodzą się kontynuować walkę. Naciskom poddają ich przełożeni z wojska, żandarmeria i prokuratura wojskowa.
  • Odpowiedz
Większość żołnierzy pochodzących z samej Rosji ma możliwość odmowy wyjazdu i odejścia z armii - Rosja formalnie nie jest w stanie wojny i prawnie nie mogą nikogo zmusić do walki.


@wjtk123: Nie znam ich prawa, i też nie wiem na czyim prawie się opierasz. Bo nasze nie musi przystawać do ichniejszego. W każdym razie prawo prawem, a wojsko to wojsko. Był ostatnio raport o fali w wojsku Tajlandii - tam
  • Odpowiedz