Wpis z mikrobloga

Jaki MacBook się aktualnie najbardziej opłaca? Stare Air mnie odrzucają z powodu dużych ramek…

MacBook Pro 14” M1? Jeżeli tak to warto dopłacać do większej ilości CPU i RAMu?

#apple #macbook
  • 13
@wuut: bazowa 14stka wydaje się najrozsądniejsza. Mam 13stke pro z M1 i 14stke (ale bardziej dopasiona). Dla samego ekranu i głośników bym dopłacił. Wydaje mi się, że promki też są lepsze na bazowe 14stki.
@wuut: Ale do czego potrzebujesz? Jak do zwykłego korzystania z internetu + od czasu do czasu np. jakieś amatorskie montowanie filmów to ja bym brał Air.

Zwróć uwagę, że pro jest cięższy i grubszy. W moim przypadku to dyskwalifikowało ten model i wybrałem Aira.
@Nie_znany: @3Djdjfjw482: @Sqbfd: bazowa 14 kosztuje teraz około 10 tysięcy.

Co do przeznaczenie to głównie praca DevOpsa, jednak biorąc pod uwagę że u siebie nic za bardzo trzymać nie będę to raczej nic mocnego nie potrzebuję. Do tego na codzienny użytek, tj. Internet czy jakieś dokumenty.
@Sqbfd: Tak, zdaje sobie że jest kilkaset gram cięższy, ale u mnie to jakoś nie dyskwalifikuje go. Aktualnie mam Pro z 2015 który waży 2kg i jest jeszcze grubszy niż 14 - nie jest to jakiś problem. Air M2 też ma swoje wady…
@Maciek952: No dysk zdecydowanie trzeba rozszerzyć przez te zamieszanie z ilością kości. RAM pewnie też i tym samym zbliżamy się cenowo do Pro 14 M1
@wuut: Jeżeli patrzymy na air m2 16gb i dysk 512 to jest to totalnie nieopłacalny sprzęt, lepiej iść w podstawowego pro 14” lepszy procek, ekran itd, No chyba ze faktycznie skusisz się na m1 air 16gb tak jak pisał chyba @Sqbfd wtedy ma to również sens, tym bardziej ze względu na wskazane prsez Ciebie wymagania :) ps. Bazowa 14” często można wyrwać za ok 9300/500
@Maciek952: Od Aira M1 odrzucają mnie mimo wszystko ramki. Wiem że jest i tak pod tym względem lepiej niż było, ale znacznie bardziej wolę te w Pro M1 lub Air M2. Mimo wszystko chyba najlepiej będzie pójść w Pro M1…