Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
#android #ios #iphone #telefony
Nigdy chyba nie zrozumiem tej wojny pomiędzy androidarzami a iphoniarzami.
Ludzie się wyzywają od biedaków, albo od frajerów co przepłacają tysiące za logo jabłka.
A wystarczy się cieszyć ze swojego sprzętu, na który cię stać i jesteś z niego zadowolony ¯\_(ツ)_/¯
Jeżeli masz telefon za 1500 zł, to wylewanie jadu na kogoś kto wydaje swoje pieniądze na iPhona za 8000 wcale nie sprawi, że twój telefon zacznie lepiej działać.
Tak samo jak masz iPhona i zwyzywasz androidziarza, to nie spowoduje, że w oczach ludzi jesteś od niego lepszy (chyba, że oceniasz innych przez grubość portfela).
Nie kumam tych przepychanek wcale. Mam wśród znajomych ludzi z telefonami za 1000 zł i za kilka tysięcy i jeszcze ani razu nie słyszałem, żeby ktoś robił z tego jakiś problem.
  • 16
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@potatowitheyes: ja też jestem tolerancyjny jak mogę, ALE jak ktoś wydaje na telefon powyżej 5k to już lekka przesada. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tym bardziej, że często te osoby mają model sprzed 1-3 lat, który tak wiele się nie różni od 14.
  • Odpowiedz
@potatowitheyes: Głównie mentalność niektórych ludzi nic więcej. Próba pokazania, że ma lepszy. Ja mam to gdzieś kto jakiego telefonu używa i za ile. Tak samo nie interesuje mnie kto ile wydał na samochód i dlaczego taki. Każdy wybiera co chce. Po to jest tyle modeli wszystkiego na rynku.

@zaye93: To też czepiasz się ludzi, którzy kupują droższą pralkę bo tańsza też pierze i właścicieli BMW, że przepłacili bo przecież kilkuletnie
  • Odpowiedz
Nigdy chyba nie zrozumiem tej wojny pomiędzy androidarzami a iphoniarzami.


@potatowitheyes: nie ma żadnej wojny. androidziarze starają się przekonać do ich telefonów ale nie rozumieją że ktoś posiadający iPhone ma sprzęt który mu odpowiada.

W końcu pytałem trzy razy i nikt nie potrafi doradzić mi telefonu z androidem który będzie co najmniej tak dobry dla mnie jak mój iPhone 8, za to wyzywają mnie xD
  • Odpowiedz
@zaye93: Technologia to też może być czyjaś zajawka, hobby. Nikt się nie sra o to jak zapalony kolarz wydaje 20 klocków za rower, pomimo że jego poprzedni za 15 dalej jeździ. On dostrzega niuanse, dają mu radość i korzyści. Tak samo jest z telefonami, czy właściwie każdym innym sektorem, który daną osobę interesuje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@potatowitheyes: nie ma żadnej wojny. androidziarze starają się przekonać do ich telefonów ale nie rozumieją że ktoś posiadający iPhone ma sprzęt który mu odpowiada.


@aarahon: Przecież taki argument można równie dobrze sformułować w drugą stronę i będzie tak samo dobrze pasował. Śmieszy mnie, że piszesz o braku wojny, a zarzucasz coś tylko "androidziarzom".
  • Odpowiedz
@potatowitheyes: bo to wojenki ludzi szukających jakiegoś durnego sposobu na dowartościowanie. "Mój samochód lepszy" "moja konsola lepsza" "mój telefon lepszy" i tyle.
U siebie w robocie mam ludzi którzy naprawdę dobrze zarabiają i mogliby spokojnie kupić najdroższe gówno z rynku a i tak rozstrzał jest od najtańszych chińczyków po najdroższe flagowce. Każdy wziął sobie to co jest dla niego wygodne.

Z postawą "nie mam kasy ale kupię najdroższy telefon na rynku"
  • Odpowiedz
Przecież taki argument można równie dobrze sformułować w drugą stronę


@cukru: nie, nikt nie namawia na drogie (bo takie niestety są iPhone) rozwiązania które trzeba lubić. To dobre narzędzia do pracy ale nie nagniesz go tak by robiło coś inaczej niż robi - dlatego nikt go nie poleca. Przeglądałem oba tagi ale nie dam rady rozwiązywać problemów na tagu #android więc dałem sobie spokój bo i tak wielu hejtuje apple używając
  • Odpowiedz
W końcu pytałem trzy razy i nikt nie potrafi doradzić mi telefonu z androidem który będzie co najmniej tak dobry dla mnie jak mój iPhone 8, za to wyzywają mnie xD


@aarahon: Przeczytałem sobie te wpisy (a w zasadzie jeden wpis - dalej niż rok temu nie szukałem), gdzie cię ktokolwiek wyzywał?
Swoją drogą powodzenia w szukaniu nowego telefonu, jeśli podstawowy iPhone 12 jest za duży, a Apple odchodzi od wersji
  • Odpowiedz
@zaye93:

jak ktoś wydaje na telefon powyżej 5k to już lekka przesada


ale tak serio- co cię to obchodzi? Jak mam kasę to mogę i 10k wysrać na telefon, stać mnie. Niektórzy mają samochody o wartości mojego mieszkania, czy to znaczy, ze mam im mówić, ze przesadzają bo mogliby jedzic Passatem b5?
  • Odpowiedz
Przeczytałem sobie te wpisy


@cukru: nie pisałem o wpisach a o tym jak pytałem się o lepszy telefon od mojej 8 we wpisach szkalujących iphone.

Oczywiście, że namawiają, już nie wspominając o tych słynnych "dorzuć 3k i kup ajfona".


@cukru: jak pytają czy wybrać nowego A52 czy używanego iPhone to to jest najlepsza rada ale nikt nikomu nie odradza androida na rzecz iPhone.

XD, daleko nie trzeba było szukać.


@
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@potatowitheyes: wojna jest tutaj, w internecie. Wszyscy są anonimowi , włącza się tribalizm. Ta konsola gorsza bo mam taką, nasza konsola górą ! To samo z samochodami , farbami na ścianę czy cokolwiek innego. Na żywo w sumie to co za różnica.
  • Odpowiedz
nie ma żadnej wojny.


@aarahon: "nie ma żadnego Kilera. Kilera wymyśliliście wy, dziennikarze! " ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak mam kasę to mogę i 10k wysrać na telefon, stać mnie. Niektórzy mają samochody o wartości mojego mieszkania, czy to znaczy, ze mam im mówić, ze przesadzają bo mogliby jedzic Passatem b5?


@Spadowa_mam_robote: A dlaczego nie? Masz prawo wyrazić swoją opinię na jakikolwiek temat, tymbardziej na forum
  • Odpowiedz
@potatowitheyes: Ludzie mają różne priorytety wynikające zarówno z różnych potrzeb jak i stanu posiadania. Ale faktem jest, że jako społeczeństwo daliśmy się zrobić w bambuko i zgadzamy się na to, żeby telefony kosztowały 2-4-6 czy nawet 12 tysięcy :( Dla mnie to są chore ceny za telefon.

No ale nikt nie reagował, gdy ceny wychodziły poza granice rozsądku.

Sam mam Androida Xiaomi, a iPhone (już trochę starszy) leży koło monitora, bo
  • Odpowiedz