Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mircy z #domowealkohole #bimber #destylacja
Mam takie (oczywiście czysto teoretyczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)) pytanie,
Jak to jest ze ściganiem nielegalnego bimbrownictwa?

W prawie polskim nie istnieje coś takiego jak wyrób alkoholu wysoko procentowego na własny użytek i jest to karalne.
Ale jak wiadomo, przepis który nie jest przestrzegany ani aktywnie sankcjonowany to przepis martwy.
Gdybym (czysto teoretycznie oczywiście ( ͡° ͜ʖ ͡°)) robił bimber u siebie w szopie na wsi. Nikomu go oprócz rodziny i najbliższych znajomych nie udostępniał.
To jaka jest szansa że KGB, FBI, FSB, CBŚ, ABW czy inny CPN wbije mi na chatę o 3 w nocy?

#alkohole #prawo #policja #bagiety #kiciochpyta #sztum
  • 7
robił bimber u siebie w szopie na wsi


@Sylvath: z tego co mi wiadomo rolnicy mogą destylować alkohol w ograniczonej ilości, nie tylko na własny użytek a nawet go sprzedawać. Ale musi to być wcześniej zgłoszone do ministerstwa i trzeba spełnić odpowiednie standardy produkcji.

To jaka jest szansa że KGB, FBI, FSB, CBŚ, ABW czy inny CPN wbije mi na chatę o 3 w nocy?


@Sylvath: Nie da się przewidzieć,
@Sylvath: donos, ktoś się pochwali trunkiem własnej roboty niewłaściwej osobie albo nagłe duże zakupy poprzez "zainteresowanie" chemią/biologią mogą zwrócić na ciebie uwagę.
@Sylvath tylko donos. Służby nie kontrolują legalnych sklepów, bo te nie robią nic wbrew prawu. Były jednak przypadki zakupu sprzętu od jakiegoś mariana co se spawa w garażu i wtedy wydał liste klientów, żeby współpracować. Nikt tego nawet od niego nie chciał, ale jak juz podpierdzielił, to musieli sprawdzić...
@Sylvath: Oczywiście nie możesz, ale ważny jest niuans. W Polskim prawie jest tak, że możesz mieć aparaturę, możesz mieć zacier, możesz mieć nawet gotowy wyrób. Jedynie czego nie możesz robić to nie możesz destylować. Dlatego muszą Cię złapać konkretnie w trakcie destylacji, w innych przypadkach nic Ci nie zrobią. Dlatego utarło się, mówić na bimber "księżycówka" bo w nocy urzędnicy śpią :)