Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@LuciusMiximus: #!$%@? przecież komunalne mieszkania to normalne mieszkania z własnością miasta, u Was całe rodziny mają mieszkania kupione albo wykupione od miasta? Śmiem wątpić.
Moi rodzice wykupili mieszkanie od miasta dopiero 8 lat temu, bo była bonifikata, jedni dziadkowie do końca życia mieszkali w komunalnym, tylko drudzy od początku mieli własne, ale dlatego, że zakładowe.
Poza tym komunalne mieszkania #!$%@?ą się chorym czynszem, biedaki się tam raczej nie wprowadzą.
@kaaban: Przykro mi ale ta historia jest może i absurdalna ale niestety prawdziwa. Rozumiem że jak się mieszka w klatce to trudno w to uwierzyć.


@c43amg: niech zgadne, to był kolega kolegi kolegi i nawet nie umiesz podać nazwy osiedla?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GienekZFabrykiOkienek: no to nie wiem ja 6 lat temu płaciłem 340zł za 53m², a w tym czasie babcia za jeden (choć duży) pokój dobre 700zł. ¯\_(ツ)_/¯ Rodzice też zaczęli mniej płacić po wykupieniu mieszkania na własność.
@OraclePL: no oczekiwania to sobie możesz mieć wobec swojej działki i ewentualnie zgodnych z prawem form zabudowy po sąsiedzku, więc jakiekolwiek pretensje o to, że na pustej, gminnej działce obok NOWOCZESNYCH APARTAMENTÓW powstaje blok komunalny są absurdalne i zwyczajnie śmieszne, pokazując tylko, jak oderwani od rzeczywistości są nabywcy.

Jakby im tam ktoś jebnął fabrykę albo oczyszczalnię śmieci, to protesty by miały sens, ale to? Beka z kredyciarzy.
Niedawno jechałem na ryby jakąś gruntową drogą do rzeki, obok stał jeden dom, na powrocie Pan już chyba za mną wypatrywał, bo czekał na jej środku, pokiwał więc się zatrzymałem po czym poprosił bym tu kurła nie jeździł, bo nie po to dom na wsi kupował żeby ludzi spotykać () Domyślam się, że to odludzie, to nie dar dla niego, ale dla tych od których
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GienekZFabrykiOkienek: Ćpałeś coś? xD Przecież to Ty napisałeś, że płacisz więcej we własnościowym niż w komunalnych. I nie, nie każdy kto ma mieszkanie na własność musiał wykładać kilkaset klocków, można było wykupić od miasta na własność np. za 10%. ¯\_(ツ)_/¯
@radziuxd: Wydaje mi się, że GienekZFabrykiOkienek myli opłatę za wynajem dla właściciela mieszkania z czynszem dla spółdzielni i stąd wynika nieporozumienie, dodatkowo nie jest świadomy, jak w miastach działa bonifikata i wykupywanie przez osoby prywatne mieszkań, które przez to, jak działał system mieszkaniowy w PRL, nie mają jeszcze właściciela prywatnego, ale i tak skala jego "nie wiem, ale się wypowiem" poraża xD