Wpis z mikrobloga

@grett: Może nie, że wydymali, ale od roku już się trąbiło o wejściu Porsche do F1 razem z RBR. Ciekawi mnie po prostu na czym konkretnie się wysypało to porozumienie. Nie do końca chce mi się wierzyć, że chodziło tylko o te 50% własności, bo podejrzewam, że to było ustalona na bardzo wczesnym etapie rozmów.
@Kubek_Kibica_Reprezentacji: Red Bull postawił na swoim wiedzą, że przekazanie 50% pakietu udziału związało by się ingerencją Porsche w wydatki i pewnie funkcjonowanie zespołu np Alpine i sprawa z Piastrim. Postawili swoją fabrykę, zatrudnili ponad 300 osób dodatkowo mają pełną pomoc Hondy, która nie chce angażować się "fabrycznie" tylko w staromodny sposób na zasadzie partnerstwa. Po co niszczyć zespół, który widać, że zaczyna funkcjonować perfekcyjne w każdym dziale i oddając 50% udziałów
@SchabowyZMizeriom: co za bzdury, może i wartość zespołu wzrosła ale na początku negocjacji nic nie było o przejmowaniu pakietu udziału, ni stąd ni owąd Porsche wyskoczyło z dupy z takim pomysłem, chcą wejść z buta do gotowe projektu.
@Kubek_Kibica_Reprezentacji: jest jeszcze Mclaren, ale oni ostatnio odrzucili ofertę Audi bo chcą być niezależnym zespołem, problem polega na tym, że nie mają tyle hajsu co Red Bull i związanie się z kimś
jest jeszcze Mclaren, ale oni ostatnio odrzucili ofertę Audi bo chcą być niezależnym zespołem, problem polega na tym, że nie mają tyle hajsu co Red Bull i związanie się z kimś mogłoby wyjść na dobre.


@pietryna123: Dokładnie zastrzyk funduszy i silnik robiony tylko pod nich to mogło by być coś co pchnie ten zespół do przodu obecnie jako klient mercedesa mają marne szanse na wygrywanie tym bardziej gdyby walka miała się