Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy nie wnerwia Was już ten marketing rekrutacyjny stosowany przez firmy informatyczne? Bo mnie tak i to bardzo. A spotkałem się z tym w bardzo wielu przypadkach a nie wiem czy w obecnych czasach nie jest normą. Stwarzanie wrażenia że to jakaś zajebista, dobrze płatna praca w nowoczesnych technologiach. Nic tylko aplikować. A potem się okazuje że jednak pracy się nie dostanie, przez co tylko traci się czas i pieniądze, albo ta robota wprawdzie jest ale słabo płatna i do tego na jakichś kiepskich warunkach. Doświadczeni programiści którzy pracują w dobrych firmach pewnie uznają wiele takich ogłoszeń lub propozycji od rekruterów za SPAM i znają ryzyko, bo wiedzą jakie mogą być konsekwencje zmiany pracy. Ci wchodzący na rynek albo z małym doświadczeniem to albo tylko tracą czas, bo i tak tej pracy nie dostaną, albo skuszeni wizją jakichś super zarobków w super firmie wywalą spore pieniądze na studia albo bootcampy. Na prawdę współczuję. Tym bardziej że w obu przypadkach mając dobrą pracę, nie koniecznie jako programista można się przejechać i nawet zostać na bezrobociu bo jakiś rekruter a zarazem dobry handlowiec przedstawił kandydatowi jakąś świetlaną wizję pracy w super firmie. Nie znam tak dobrze tego rynku więc nie wiem jak dużo jest firm które wystawiają ogłoszenia tylko żeby się zareklamować. Pewnie tego jest całkiem sporo.

#programista15k #programowanie #pracait

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6316ec11ca8dcba1dc1b9211
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 7
  • Odpowiedz
Czy nie wnerwia Was już ten marketing


@AnonimoweMirkoWyznania: Marketing, kropka.
Marketing to sztuka legalnego, w danym momencie, kłamania i zatajania faktów.
Już się kiedyś napiąłem na wykopie nt. strzelania do marketingowców.
Witam w XXI wieku, problem nie dotyczy tylko rekrutacji IT ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Nie znam tak dobrze tego rynku

No to może nie gdybaj

dużo jest firm które wystawiają ogłoszenia tylko żeby się zareklamować.


@AnonimoweMirkoWyznania: dobre firmy nie potrzebują się reklamować, poza tym w większości klientami tych firm nie jest target tych ogłoszeń o pracę, więc to nie ma najmniejszego sensu. Lepiej koszt rekrutacji przeznaczyć po prostu na reklamę, więc nie, firmy nie wystawiają ogłoszeń, żeby się zareklamować. Jak bedą chciały reklamy to kupią
  • Odpowiedz
programista55k: co?

A potem się okazuje że jednak pracy się nie dostanie

To chyba nie problem pracodawcy tylko kandydata.
Jestem programista, lubię swoją prace, mimo iż w branży już grubo ponad 15 lat. W ciągu swojego zawodowego życia byłem na 13 rekrutacjach i tylko na jednej mnie nie przyjeli.
Pracę zmieniałem 4 razy w ciągu tych prawie 16 lat.
---

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
OP: @leoha: To w takim razie po co w różnych spotach reklamowych przedstawiać swoją firmę jako wspaniałe miejsce pracy i do tego zachęcać do aplikowania? To mi przypomina zabawy Panienek z facetami, które lecą z nimi w kulki, rozbudzając wcześniej w nich pragnienia co podnosi w ich oczach atrakcyjność. I teraz mnóstwo ludzi pójdzie na bootcampy bo będą mieli wizję jaką im się przedstawia, że będą cenionymi specjalistami i świetnie
  • Odpowiedz
1a6e1 9r33n: >To w takim razie po co w różnych spotach reklamowych przedstawiać swoją firmę jako wspaniałe miejsce pracy i do tego zachęcać do aplikowania? To mi przypomina zabawy Panienek z facetami, które lecą z nimi w kulki, rozbudzając wcześniej w nich pragnienia co podnosi w ich oczach atrakcyjność.

Jest budżet na rekrutację i reklamę firmy to trzeba go jakoś wydać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przecież wiecie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: dużo ofert jest wystawionych z nadzieją że przyjdzie ktoś doświadczony za małe pieniądze nie jest potrzebny na teraz ale fajnie jakby był i tak sobie oferty wiszą żeby dział HR miał co robić i jest taka ciągła rekrutacja


@Positano1: Znakomita racjonalizacja dlaczgo gdzieś się nie dostałeś do pracy
  • Odpowiedz