Wpis z mikrobloga

Mirki ogarniające Office 365 i Power Automate/Apps

Chciałbym wejść w bazodanowe zbieranie danych z firmy, dotychczas sharepoint był odpowiedni.

Dataverse czy Azure SQL?
Jestem w stanie się nauczyć obsługi tego i tego dość szybko aby przetransferować obecne dane do konkretnych tabel i znormalizować je.

Co polecacie ze swojego podwórka ?

#office365 #office #powerbi #pracait #praca
  • 8
@jakis_login: Głównie Power Appsy, na tą chwilę działam na Canvasach + Sharepoint Lists.
ponieważ mocno duplikuję dane w wierszach i chciałbym je znormalizować w tabelach jak bóg przykazał - byłby to ModelDriven - pytanie czy musiałbym od nowa robić Appki, czy skopiować je na model driven?

Aplikacje do ułatwiania wprowadzania danych i znormalizowania ich by dane były dobrze poukładane a nie po excelach i sharepointach :)

Powiedzmy że teraz około 5
@ShpxLbh: model driven to zupełnie coś innego. Przede wszystkim, będziesz musiał zaprojektować BPF. Tylko tak się zastanawiam, jeśli chcesz dodawać dane do bazy, to po co używać model-driven, które jest bardziej skomplikowane w obsłudze niż canvas?
@jakis_login: chciałbym rozdzielić dane z sharepoint list np. na tabele:

produkt 4 kolumny
armator 3 kolumny
faktura 5 kolumn
proforma 5 kolumn
itp itd.

zamiast trzymasz wszystkie dane w 1 wierszu i duplikować do każdej dostawy i zrobić normalne relacje między tabelami by np. w Power BI nie dodawać 1 źródła, a każda tabelę z osobna z już ładnie połączonymi kluczami między tabelami.

Chyba że to przerost formy nad treścią przy
@ShpxLbh: jeśli to jest tak proste, to bym zostawił to w SharePoincie, tylko zrobiłbym kilka list, które byłyby powiązane ze sobą numerami ID. W sumie to samo możesz zrobić w Dataverse, ale przyznam szczerze, że nie wiem, jaką masz wiedzę, więc nie wiem, co będzie lepsze :)
@jakis_login: no tak, tylko jak dochodzimy do 2000 pozycji i dojdziemy do 5000 to power apps się dławi z ładowaniem danych i wyszukiwaniem w nich, nie wszystkie listy możemy archiwizować więc prędzej czy później dojdziemy do sufity tego i będzie dodatkowa robota :( dlatego wolałbym zbudować lub na tym etapie zmodyfikować bieżące power appsy na czymś bazodanowym, stąd zastanawiam się nad tymi dwoma rozwiązaniami :( czytam właśnie o różnicach, póki co
@ShpxLbh: niekoniecznie. Pamiętaj, że możesz posiłkować się kolekcjami, które nie są limitowane. Ładowanie danych do kolekcji to najprostsza metoda. A wyszukiwać możesz przez galerie, którym itemy limitujesz. Fakt - Dataverse pod tym względem jest wygodniejsze, tylko pamiętaj o jednej zajebiście ważnej rzeczy - Dataverse jest konektorem premium i każdy użytkownik, który będzie używał apki, będzie musiał mieć licencję premium.