Wpis z mikrobloga

#rosja #ukraina #wojna

Mam pytanie. Ze strony onuc, ale też zwykłych ludzi którzy uważają że inwazja Rosji na Ukrainę jest częściowo uzasadniona, pada argument że Ukraina od lat (czy tam od zajęcia Krymu) atakowała i przeprowadzała LUDOBÓJSTWO na ludności w Dombasie właśnie. Czy ktoś może mi przytoczyć o #!$%@? w ogóle tutaj chodzi i jakim cudem nie słyszałem o tym nigdzie, ani w normalnych mediach typu telewizja, ani na 4chanie, ani na wykopie, ani prawackich grupkach na FB gdzie mniej lub bardziej subtelna ruska propaganda się przewijała, przez 8 lat. Chce zgłębić temat i poznać ten argument.
  • 6
@The_Orz: w łagodniejszej wersji słyszałem też o tym, że odcinali im wodę/prąd, generowali inne problemy. No i jako że Dombas to jednak była część Ukrainy i tak mi się to nie dodaje.

Tak jak mówiłem, chciałbym całą sprawę poznać bliżej (inba google) i jestem ciekaw czy tutaj ktoś dobrze kojarzy temat i mógłby coś podesłać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@snickersfgh: jak było najgoręcej w 2014 to na miasta w tamtych obwodach poszedł parę razy ukraiński ostrzał, widziałem filmiki wtedy. Obie strony stawiały wtedy swoje artylerie na osiedlach i obie waliły niedokładnie. Ale to wtedy, po Mińsku widziałem już tylko małe starcia na samej granicy. Też się dziwiłem jak Ruscy z tym wieloletnim ludobójstwem i bombardowaniami wyjechali bo nic takiego nie widziałem nawet na RT, tylko materiały z 2014