Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Mierczki, chce dodać do gumowej kaczuszki skorupę żółwia aby stworzyć turtleduck z avatara. Tylko zupełnie nie znam się na masach plastycznych, dlatego też przychodzę do was z pytaniem.

Jakiej masy użyć żeby się unosiła na wodzie i nie uległa zniszczeniu od niej? Najlepiej jakby była utwardzana powietrzem ale to nie jest obowiązkowe, z innymi też dam rade.
Zupełnie nie znam się w tym temacie a chce zrobić znajomemu na urodzinki.

W sumie jak już to jestem to do pomalowania farby akrylowe będą git czy kupić jakieś inne?

Nie wiem także jak to otagować, więc jak coś źle dodam to proszę o zwrócenie uwagi ʕʔ
#modelarstwo #tworczoscwlasna #glina #kiciochpyta #modelina #zrobtosam #diy #sztuka #art #rekodzielo
DeerIda - Mierczki, chce dodać do gumowej kaczuszki skorupę żółwia aby stworzyć turtl...

źródło: comment_1662377584Aa4NivkG5Odn1iQ0KLLzd8.jpg

Pobierz
  • 27
@DeerIda: masa chemoutwardzalna była by najlepsza, czyli dwuskładnikowa typu green stuff, miliput, magicsculp
możesz pomalować akrylami, tylko potem zabezpieczyć dodatkowo jakimś lakierem
co do pływania to musisz poeksperymentować z wagą i rozłożeniem ciężaru
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ospala_lasica: może się obalać na bok, ważne żeby się unosiła na wodzie xD Lakier dodam do listy zakupów a z masami muszę popatrzeć czy zmieszczą się w moim budżecie. Dziękuję ()
@DeerIda podpowiem, że statki są robione z stali (a czasem nawet z betonu) i pływają. Jeżeli nie znasz się na rzeźbieniu i malowaniu to może być ciężko osiągnąć taki efekt aby się nadawał na prezent. Skoro ma być tanio to bym pomyślał nad kupieniem zabawki żółwia, odcięciu skorupy i doklejenia jej klejem na gorąco do pasującej kaczki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pieron: Bardzo tanio nie musi być, moj buzdet moze byc tak do 70zł. Z krojeniem będę miała pewnie większy problem bo znając mnie to się potne. A i tez przyklejenie nie wyjdzie za dobrze. Miałam doświadczenie jedynie z modeliną kilka lat temu, a z malowaniem nie mam problemu.
Szukam czegoś z czego będzie łatwo modelować początkującemu i robić poprawki przez pewnie 3h, dlatego też napisałam że utwardzanie na powietrzu nie jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ospala_lasica: Jestem zupełnie początkująca w tym temacie, wiec potrzebowałabym masę przy której będę mogła dłuższy czas robić poprawki i pracować głównie rękoma. Czy ta chemoutwardzalna się nada?
@DeerIda: Jeśli nie chcesz drukować (według mnie będzie taniej niż masy plastyczne i będzie lekkie) to wytnij to ze polistyrenu ekstrudowanego. Potem ewentualnie jakaś szpachla i farba.
Trzeba by jedynie kogoś kto to wydrukuje jednak raczej by to nie pływało bez drążenia dziur.


@Pieron: Oczywiście, że by pływało. Rzadko drukuje się pełne części. Do takiego projektu wypełnienie byłoby na poziomie 20-30%.
@Polanin z ciekawości - czy taki porowaty wydruk nie zacząłby żyć własnym życiem po jakimś czasie? No i mówimy o wydruku z filamentu który wygląda umiarkowanie estetycznie. Wydruk z żywicy raczej by nie pływał
czy taki porowaty wydruk nie zacząłby żyć własnym życiem po jakimś czasie?


@Pieron: Nie wiem co masz na myśli. Chodzi o to, że zaczęłoby coś na nim rosnąć? Pewnie tak samo jak na każdym tworzywie w wodzie. Co do estetyki to chyba przesadzasz.
Wydruki z żywicy są zwykle dużo mniejsze niż z filamentu.
@DeerIda: w zależności od wyboru masy i użytej ilości - kilkanaście do kilkudziesięciu minut
plus możliwa obróbka mechaniczna po utwardzeniu
może warto sobie przygotować poszczególne elementy karapaksu oddzielnie, dać im się utwardzić, wprowadzić ewentualne poprawki, a na koniec je złożyć do kupy (klej albo połączyć masą) i zamontować na kaczce?
ewentualnie tak jak @Polanin doradził - główna bryła ze styroduru + detale z masy
@Polanin chodzi mi o to, że wypełnienie mniejsze niż 100% tworzy pustą przestrzeń w której może rosnąć grzyb. W żywicy ma się zwartą bryłę bez pustek. Co do estetyki - z jakiegoś powodu nikt nie drukuje figurek które mają być ładne z filamentu - wszystko idzie z żywicy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ospala_lasica: Od początku miałam zamiar robić etapami, tylko teraz nadal ta masa dwuskładnikowa jest nadal najlepszym wyborem czy są też inne opcje? Bo bazę skorupy będę robić pewnie najdłużej to będę potrzebować na nią z pół godziny.
Jak utwardzanie będzie wymagało obróbki termicznej to owinę kaczuche folią spożywcza i później po prostu to zdejmę i utwardze.

Tylko nadal, potrzebowałabym czegoś co mi nie popęka przy utwardzaniu i będzie względnie się unosić.
chodzi mi o to, że wypełnienie mniejsze niż 100% tworzy pustą przestrzeń w której może rosnąć grzyb.


@Pieron: Te przestrzenie są zamknięte i nie dostanie się do nich woda. Do tego jeśli chcesz to możesz dać 100% wypełnienia.

Co do estetyki - z jakiegoś powodu nikt nie drukuje figurek które mają być ładne z filamentu - wszystko idzie z żywicy

Z jakiegoś powodu praktycznie nie drukuje się z żywicy nic większego
Tylko nadal, potrzebowałabym czegoś co mi nie popęka przy utwardzaniu i będzie względnie się unosić. Mogłabym prosić o polecenie z czego mogę wybierać ew jakieś plusy i minusy danej masy?


@DeerIda: Te materiały albo będą tonęły, albo będą miały gęstość zbliżoną do wody, czyli będą prawie tonęły.