Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy to kwestia marki smartfonów (bo na pewno nie pojedynczego modelu), czy może systemu Android czy może jeszcze jakiś ustawień ale na przestrzeni kilku lat i kilku modeli telefonów zauważyłem pewną przypadłość.

Mój telefon wolniej przetwarza dane zszybszego wifi niż z danych mobilnych. Nie jednokrotnie miałem tak że np odświeżałem tablicę na Twitterze i zwyczajnie nie ładuje mi danych (podobnie na innych soclajach, chociażby ładowanie zdjęć pod newsami na fejsie itp). Wystarczy że wtedy wyłączam wifi odpalam dane i nagle wszystko się pojawia jak za użyciem magicznej różdżki. Oczywiście nie zawsze idzie ten problem zauważyć (można by było pomyśleć że może akurat mam luki w dostawie internetu ale to nie to). Po prostu telefon zachowuje się tak jakby wifi było na poziomie może 1mbps i nie mogło szybko zaciągnąć danych.

Ktoś wie o co z tym może chodzić?

#android #xiaomi #smartfon #wifi #internet #pytanie #problem #4g #lte
  • 10
  • Odpowiedz
@DevSharingan: zauważyłem dokładnie to samo gdy telefon jest nieużywany przez chwilę. Niby jest połączony, ale gdy próbuje się zrobić coś związanego z Internetem to trzeba odczekać aż załapie. Wystarczy wyłączyć/włączyć sieć i działa od razu
  • Odpowiedz
@DevSharingan: @Narun: @asd1asd: Też mam tak samo, czy to 2.4 czy 5 ghz, na tym samym WiFi strony na laptopie śmigają, a na telefonie muli i trzeba przełączać na LTE, nie wiem, dlaczego tak jest, ale to bardzo irytujące
  • Odpowiedz
@DevSharingan: sprawdź jakimś wifi analyzerem, czy nie masz zakłóceń od sąsiadów na danym kanale. Dalej, czy na routerze nie masz ustawionego 'mądrego' dobierania kanałów - czasem to bruzdzi. Sprawdź też ustawienia DNS, jeśli korzystasz z domyślnych ustawień od ISP na 99% to DNSy w jego infrastrukturze i mogą zmulać. Spróbuj zmienić na jakieś zewnętrzne, typu Google czy cloudflare.
  • Odpowiedz
@asd1asd: @jxlhc: na 5GHz też. Analyzera używałem do przydzielania kanałów nawet także tutaj jest czysciutko i ogólnie np na pc nie ma takich problemów. Po prostu telefon czasem (bo nie zawsze) dławi się na wifi.
  • Odpowiedz
@DevSharingan: na pewno tylko na Wi-Fi? Na danych mobilnych gdy telefon leży nieużywany takie samo zachowanie widzę, wyłączenie i włączenie ich, albo przełączenie na Wi-Fi i działa normalnie
  • Odpowiedz